Streda 29.11.2023
Dnes má meniny 
Vratko
°C
19.02.2022 12:45

Bezplatné cestovanie sa v Bratislavskom kraji od marca skončí


Ilustračná snímka, zdroj: Bratislavské noviny


Prímestská autobusová doprava v Bratislavskom kraji je po počiatočných problémoch s výpravou spojov stabilizovaná. Aktuálne sa obslužnosť pohybuje na úrovni 98 %.


Preto sa po dvoch mesiacoch končí bezplatná doprava a od 1. marca 2022 sa autobusová doprava vracia do normálu. Cestujúci si budú kupovať lístky ako boli zvyknutí, v platnosti ostávajú ceny aj všetky zľavy, ktoré využívali doteraz.

Od 15. novembra 2021 zabezpečuje prímestskú autobusovú dopravu spoločnosť ARRIVA Mobility Solutions, ktorá zaznamenala spočiatku významné výpadky spojov. Bratislavský samosprávny kraj sa preto rozhodol kompenzovať vzniknuté nepríjemnosti cestovaním zadarmo, a to v mesiacoch január a február 2022.

V rámci kompenzácií pripravuje Bratislavská integrovaná doprava (BID) aj automatické predlžovanie platnosti predplatných cestovných lístkov (PCL) tým cestujúcim, ktorí mali platný PCL v termíne od 15. 11. 2021 do 28. 02. 2022. Termín spustenia a podrobnosti oznámi integrátor dopravy BID dostatočne vopred.

V tejto súvislosti BID upozorňuje cestujúcich, ktorí mali zakúpenú čipovú kartu u pôvodného dopravcu Slovak Lines, aby priložili túto kartu (ak tak ešte neurobili) v autobuse dopravcu ARRIVA Mobility Solutions k označovaču pri predných dverách – k čítačke pod displejom. Priložením k zariadeniu sa im karta prepíše na nového dopravcu. Môžu tak urobiť aj teraz v období bezplatnej dopravy. 

Autor: (ts-BSK, Lucia Forman)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.09.2019
Súťaž na autobusového dopravcu v Žilinskom kraji pomaly vrcholí
V novembri končia zmluvy autobusovým dopravcom v Žilinskom kraji. Župa súťaží nového dodávateľa na najbližšie dva roky. Županka Erika Jurinová zdôraznila, že cieľom otvorená a férová súťaž dopravcov pre Žilinský kraj.
viac
01.12.2020
Mesto Košice vstupuje do integrovanej dopravy
Mesto Košice sa pridalo k iniciatíve postupného zavedenia integrovaného dopravného systému (IDS) na východnom Slovensku. Výsledkom spoločného projektu má byť pohodlnejšia preprava v Košickom a Prešovskom kraji na jeden cestovný doklad. Informovala o tom spoločnosť IDS Východ.
viac
12.10.2021
ARRIVA bude najbližších 10 rokov zabezpečovať autobusovú dopravu v Bratislavskom
Víťaz súťaže o zabezpečovanie služieb prímestskej autobusovej dopravy v Bratislavskom samosprávnom kraji – spoločnosť ARRIVA – podpísala s predstaviteľmi kraja zmluvu na najbližších 10 rokov. ARRIVA má pre cestujúcich pripravený dostatok autobusov.
viac
11.02.2022
Banskobystrická župa vyhodnotila veľký tender na dopravcov
Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) má za sebou veľký medzinárodný tender na autobusových dopravcov, ktorí budú počas desiatich rokov zabezpečovať služby prímestskej autobusovej dopravy v kraji. 
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %