Štvrtok 20.06.2024
Dnes má meniny 
Valéria
°C
25.04.2022 02:25

Bojnická zoologická záhrada opäť hľadá najlepšieho mladého zoológa


Snímka zdroj: (tasr).


V Bojniciach sa opäť stretnú záujemcovia o svet fauny a flóry, aby si zmerali svoje vedomosti.


Národná zoologická záhrada v Bojniciach spolu s Centrom voľného času Junior Bojnice a Knižnicou Jána Kollára v Kremnici spustili štvrtý ročník Slovenskej Zoo Lympiády, ktorá má za cieľ vybrať najlepšieho mladého zoológa Slovenska. Informoval o tom hovorca zoo Pavel Procner.

Organizátori už spustili online prihlasovanie, ktoré potrvá do 3. mája. Samotná súťaž sa bude konať 28. júna v Národnej zoo Bojnice. Súťažiť sa bude opäť v štyroch kategóriách: materské školy, prvý stupeň základných škôl (ZŠ), druhý stupeň ZŠ a stredné školy. "Pre súťažiacich sme opäť pripravili štyri témy pod vedením odborných garantov: ochráňme život v korunách stromov, ochráňme život vo vzduchu a pod hladinou, ochráňme život v lese pomocou pobytových znakov a skúsme žiť v súlade s prírodou," priblížil Procner. V rámci prípravy podľa neho prichystali organizátori i dobrovoľné prednášky, na ktoré sa môže každý súťažiaci pri registrácii prihlásiť.

"Cieľom Slovenskej Zoo lympiády je zvýšiť záujem detí, žiakov a študentov slovenských škôl o zoológiu, ekológiu a ich environmentálne povedomie. Súčasne má prispieť k zlepšeniu informovanosti a angažovanosti v otázkach životného prostredia a k zvýšeniu environmentálneho povedomia verejnosti vrátane posilnenia spolupráce a komunikácie so zainteresovanými skupinami," skonštatoval Procner.

Všetky potrebné informácie nájdu súťažiaci na internetovej stránke www.zoo-lympiada.sk.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.02.2021
Oravská knižnica vyhlásila súťaž o naj knihu regiónu
Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne vyhlásila 13. ročník súťaže Kniha Oravy. Súťažiť môžu knihy vydané v roku 2020 a späté s regiónom Oravy tematicky alebo osobou autora textovej či obrazovej časti. Informovala o tom Zdenka Prílepková z Oravskej knižnice.
viac
16.03.2021
Mesto Bojnice vyhlásilo súťaž na výstavbu telocvične v areáli školy
Bojnická samospráva vyhlásila súťaž na vybudovanie telocvične v areáli miestnej základnej školy. Novostavba by mala stáť približne 1,7 milióna eur, časť financií na ňu chce získať z Fondu na podporu športu.
viac
01.04.2021
Mesto vyhlásilo verejnú anonymnú súťaž 700 rokov Žiliny
Žilinská samospráva vyhlásila s Útvarom hlavného architekta mesta Žilina verejnú anonymnú súťaž 700 rokov Žiliny.
viac
03.01.2023
Na Bojnický zámok sa vrátia strašidlá, múzeum vyhlásilo autorskú súťaž
Slovenské národné múzeum (SNM)- Múzeum Bojnice pripravuje podujatie, ktorým na Bojnický zámok prinavráti duchov a strašidlá. Na zabezpečenie prvého ročníka Strašidelného zámku vyhlásilo autorskú súťaž.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %