Pondelok 18.11.2019
Dnes má meniny 
Eugen
°C
14.10.2019 08:55

Bratislava hľadá koordinátora i brigádnikov na vianočné trhy


Ilustračná snímka, zdroj: Visit Bratislava


Mesto Bratislava hľadá na svoje tohtoročné vianočné trhy brigádnikov i koordinátora manažmentu odpadu. Vyhlásilo preto výberové konanie. Zverejnené je na úradnej tabuli mesta.


Koordinátor manažmentu odpadu bude mať zodpovednosť za čistotu a poriadok na vianočných trhoch. Úzko bude spolupracovať s upratovacím tímom. Na starosti má mať organizovanie brigádnikov na triediacich staniciach, kontrolovanie správneho triedenia na triediacich staniciach, ako aj celkovo na vianočných trhoch. Taktiež má kontrolovať dodržovanie podmienok zo strany predajcov, ako triedia odpad a používajú kompostovateľný riad. Vyhodnocovať má tiež podmienky a navrhovať opatrenia na zlepšenie.       

Mesto vyžaduje, aby kandidát na túto pozíciu mal ukončené minimálne stredoškolské vzdelanie. Má mať zodpovedný prístup k práci, vzťah k ekológii a životnému prostrediu, schopnosť manažovať tím ľudí a pracovať pod stresom. Samospráva vyžaduje aj komunikatívnosť.

Mesto hľadá na vianočné trhy aj brigádnikov, ktorí budú usmerňovať návštevníkov v triedení odpadu na triediacej stanici. Taktiež budú dotrieďovať odpad na mieste v rámci recyklačnej stanice, zodpovedať budú za správne vytriedený odpad v rámci triediacej stanice. Komunikovať majú s návštevníkmi a vysvetľovať im aj princípy triedenia odpadu. Samospráva žiada od uchádzačov ukončené stredoškolské vzdelanie, bezúhonnosť, komunikatívnosť, zodpovedný prístup k práci, vzťah k ekológii. Vítaná je aj znalosť anglického či nemeckého jazyka.       

Bratislavské vianočné trhy sa tento rok budú konať v termíne od 22. novembra do 22. decembra. Vedenie mesta sľubuje nový koncept trhov, ktorý bude zameraný na kvalitné, ekologické, bezpečné, ale i vizuálne atraktívne gastronomické podujatie so sprievodným kultúrnym programom. V novom prevedení bude aj usporiadanie stánkov a absolútnou novinkou má byť "zero waste", čiže snaha predchádzať vzniku odpadu a tiež znižovať množstvo komunálneho odpadu. Používať sa majú výlučne vratné poháre a kompostovateľné riady.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.09.2016
Záujemcovia o vianočné stánky už môžu posielať prihlášky
Hlavné mesto aj tento rok ponúka možnosť prenajať si stánky počas vianočných trhov, ktoré sa budú konať v období od piatka 18. 11. 2016 do štvrtka 22. 12. 2016 na Hlavnom námestí, Františkánskom námestí a Primaciálnom námestí. Záujemcovia sa môžu prihlasovať do konca septembra.
viac
02.03.2017
Hlavné mesto sa prezentuje na veľtrhu práce Profesia days v Bratislave
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v stredu 1. marca otvoril dvojdňový veľtrh práce Profesia days, na ktorom je hlavné mesto tento rok prvýkrát vystavovateľom.
viac
20.11.2018
Otvorenie mestských vianočných trhov a rozsvietenie vianočného stromčeka už tent
V piatok 23. novembra hlavné mesto otvorí tohtoročné Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí. Súčasťou otváracieho ceremoniálu bude rozsvietenie vianočného stromčeka na Hlavnom námestí o 17:00 h, ktorým je 14-metrový smrek pichľavý.
viac
04.11.2019
Staré Mesto otvorí tohtoročné vianočné trhy 22. novembra
Bratislavské Staré Mesto otvorí tohtoročné vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí 22. novembra a potrvajú do 23. decembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %