Piatok 14.06.2024
Dnes má meniny 
Vasil
°C
03.11.2017 09:27

Bratislava organizuje verejnú zbierku teplých vecí pre ľudí bez domova


Vyzbierané veci budú určené ako pre mestskú nocľaháreň Mea Culpa, tak aj pre iné organizácie pracujúce s ľuďmi bez domova.


S prichádzajúcimi zimnými mesiacmi sa hlavné mesto rozhodlo zorganizovať verejnú zbierku teplého šatstva a oblečenia na pomoc ľuďom bez domova, ktorá trvá do pondelka 20. 11. 2017.


„Hlavné mesto chce pomôcť ľudom, ktorí to potrebujú, preto organizujeme túto zbierku s cieľom priamej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi a potrebujú našu materiálnu pomoc. Mali by sme myslieť na to, že práve v zimných mesiacoch potrebujú našu pomoc ešte viac,“ informovala Vlasta Miškaninová z oddelenia sociálnych vecí Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy.

Do zbierky pánskeho aj dámskeho teplého oblečenia (svetre, bundy, tričká, šály, nohavice, športové oblečenie), spodného prádla, ponožiek, diek, spacích vakov je možné zapojiť sa do 20. novembra 2017 každý pracovný deň v čase od 17. hodiny do max. 20. hodiny. Iné veci ako vyššie menované prevzaté nebudú.

Veci je potrebné priniesť priamo do nocľahárne Mea Culpa na Hradskú 2B v bratislavskej Vrakuni (blízko je zastávka MHD Váhostav).

Autor: (hmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.01.2017
Bratislavský magistrát organizuje zbierku pre ľudí bez domova
Bratislava zažíva pravú zimu a mrazivé počasie trápi najmä ľudí bez domova. Hlavné mesto preto s cieľom pomôcť týmto ľuďom organizuje zbierku potravín, oblečenia a iného potrebného materiálu, ktorá pomôže ľudom v núdzi odkázaným na našu materiálnu pomoc.
viac
25.01.2017
Ružinov organizuje materiálovú zbierku pre ľudí bez domova
Mestská časť Bratislava – Ružinov v týchto dňoch organizuje materiálovú zbierku na pomoc ľuďom bez domova.
viac
28.12.2017
Veci z Vešiaka pomoci putovali do Centra pomoci človeku
Do Centra pomoci človeku v Seredi, ktoré poskytuje služby ľuďom bez domova, dorazilo ešte pred Vianocami desať balíkov teplých vecí zo zbierky Vešiak pomoci. Šlo o iniciatívu zamestnancov spoločnosti Amazon, ktorá v tomto meste nedávno spustila svoju prevádzku centra reverznej logistiky.
viac
09.11.2023
Staromestská knižnica robí zbierku oblečenia pre ľudí bez domova
Staromestská knižnica v Bratislave organizuje zbierku oblečenia pre neziskovú organizáciu DePaul Slovensko, ktorá sa venuje pomoci ľuďom bez domova.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.70 %