Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
28.04.2021 12:25

Bratislava plánuje v Janíkovom dvore postaviť nájomné byty i parkovací dom


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Bratislava plánuje v petržalskej lokalite Janíkov dvor, blízko plánovanej električkovej zastávky, postaviť jeden z mestských domov určených na nájomné bývanie a spoločne s tým aj parkovací dom režimu P+R.


Súčasťou zámeru mesta má byť aj skvalitnenie a dotvorenie okolitých verejných priestorov a plôch zelene. Projekt bude riešený formou architektonickej súťaže. K návrhu sa môžu teraz vyjadriť miestni obyvatelia.

„Takmer tri štvrtiny riešeného pozemku na výstavbu bude tvoriť verejný priestor, ktorý bude slúžiť celému okoliu. Súčasťou projektu bude aj revitalizácia ďalších okolitých pozemkov vo vlastníctve mesta, na ktorých je zámer vybudovať nový verejný park, a súčasťou plánu bude pravdepodobne aj presun konečnej liniek MHD bližšie k novej električkovej trase,” informuje hlavné mesto na svojom webe. Deklaruje, že vznikne aj nový priestor na občiansku vybavenosť. Parkovací dom by mal primárne slúžiť na odbremenenie dopravy, keďže návštevníci mesta by si tam mohli zaparkovať svoje autá a v ceste do ďalších častí Bratislavy pokračovať napríklad plánovanou novovybudovanou električkou.

Bytový dom aj parkovací dom spoločne budú riešené formou architektonickej súťaže pod hlavičkou sekcie súťaží mestského Metropolitného inštitútu Bratislavy. Samotné vyhlásenie súťaže aj špecifikácia ďalších požiadaviek budú sprevádzané participatívnym procesom.

Detaily projektu boli v apríli odprezentované obyvateľom dotknutej lokality formou online prezentácie. V súčasnosti prebieha zber podnetov od obyvateľov pre spresnenie súťažného zadania.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.01.2021
Mesto Košice chce na Jesenského ulici stavať nájomné byty
Na Jesenského ulici v Košiciach by mohli vyrásť mestské nájomné byty. Mesto vyhlásilo súťaž návrhov na ich výstavbu, lehota na predkladanie ponúk uplynie 1. februára.
viac
08.02.2022
Vyhlásili súťaž na výstavbu nájomných bytov na Muchovom námestí
Na Muchovom námestí v bratislavskej Petržalke má pribudnúť 103 mestských nájomných bytov. Na ich výstavbu vyhlásila spoločnosť Metro Bratislava, kde je väčšinovým akcionárom hlavné mesto, tender za 8,8 milióna eur bez DPH. Ponuky by sa mali otvárať 4. marca.
viac
17.02.2022
Projekt výstavby nájomných bytov pri Terchovskej je v procese EIA
Projekt výstavby 85 nájomných bytov pri Terchovskej ulici v bratislavskom Ružinove je v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA). Predložila ho spoločnosť Metro Bratislava, v ktorej je väčšinovým akcionárom hlavné mesto.
viac
13.05.2022
Na Muchovom námestí v Petržalke postavia nájomné byty
Na Muchovom námestí v bratislavskej Petržalke pribudne 103 mestských nájomných bytov. Hlavné mesto podpísalo na výstavbu prvej etapy polyfunkčného komplexu zmluvu za 10,2 milióna eur s DPH s firmou Kami Profit. Zverejnená je v centrálnom registri zmlúv.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %