Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
24.10.2017 11:30

Bratislava si dnes uctí obete Dunaja


Plagát.


Hlavné mesto si dnes pietnou spomienkou pripomenie tých, ktorí sa stali obeťami rieky Dunaj. Pietna spomienka sa uskutoční na nábreží Dunaja pri obchodnom centre Eurovea o 18. hodine.


Hlavné mesto SR Bratislava v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom, Vodáckym klubom Tatran Karlova Ves a spoločnosťou Slovenská plavba a prístavy a. s., si aj tento rok pripomenú všetkých tých, ktorých rieka Dunaj pripravila o život.

Pietna spomienka sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Bratislava Iva Nesrovnala, na nábreží Dunaja na Námestí M. R. Štefánika v areáli OC Eurovea.

Súčasťou spomienky budú príhovory predstaviteľov evanjelickej a katolíckej cirkvi a zástupcov Hlavného mesta SR Bratislavy. Po symbolickom posvätení pietneho venca ho členovia vodáckeho klubu Tatran Karlova Ves spustia na Dunaj. V sprievodnom programe vystúpi Katarína Máliková a Spevácky zbor mesta Bratislavy pod vedením dirigenta Ladislava Holáska.

Spomienková pietna slávnosť sa uskutočňuje vo všetkých krajinách, ktorými Dunaj preteká. Cieľom je vyjadriť rieke pokoru a úctu. Toto podujatie tvorí súčasť histórie Bratislavy od roku 1991 a má všetkým pripomenúť tragické osudy tých, ktorí zahynuli v dunajských vodách.

Autor: (hmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.05.2017
Cirkul'art bude po novom trvať mesiac
V Bratislave sa dnes večer začne festival nového cirkusu Cirkul'art.
viac
16.06.2017
Svetový deň utečencov si Bratislava opäť pripomenie Dáždnikovým pochodom
Od roku 2000 je 20. jún Svetovým dňom utečencov (World Refugee Day), ktorý nám pripomína, že každý 113. človek na svete bol donútený utiecť zo svojho domova kvôli vojne alebo prenasledovaniu.
viac
18.08.2018
Spomienka na 80. výročie úmrtia A. Hlinku vyvrcholila svätou omšou
Slávnostnou svätou omšou a pietnym aktom vyvrcholil v piatok v Ružomberku dvojdňový spomienkový program pri príležitosti 80. výročia úmrtia vedúcej osobnosti slovenského národného hnutia Andreja Hlinku.
viac
04.11.2021
Víkend zatvorených hraníc sa uskutoční v Bratislave aj tento rok
Na Cyklomoste slobody v Devínskej Novej Vsi si opäť pripomenieme dôležitý moment našej histórie. Už po šiesty raz sa symbolicky zatvoria hranice medzi Slovenskom a Rakúskom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %