Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
04.03.2016 08:00

Bratislavskí starostovia nepodpísali memorandum o parkovacej politike


Memorandum o parkovaní bratislavskí starostovia nepodpísali. (Foto: Pixabay.com)


Podľa primátora I. Nesrovnala starostovia bratislavských mestských častí zjavne nechcú riešiť neporiadok v parkovaní. Starosta Petržalky Vladimír Bajan to odmieta.


Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a starostovia jednotlivých mestských častí, ktoré majú záujem zapojiť sa do jednotnej parkovacej politiky, mali 4. februára podpísať Memorandum o spolupráci pri zavádzaní jednotnej parkovacej politiky. Starostovia Memorandum nepodpísali. Podľa primátora Iva Nesrovnala tým dali najavo, že nemajú záujem systémovo riešiť problém s parkovaním v Bratislave.

„Svojím postojom dali starostovia najavo, že nemajú záujem riešiť problémy s parkovaním v našom meste, ktoré frustruje Bratislavčanov. Jednotná parkovacia politika má za cieľ zvýhodniť Bratislavčanov, spraviť poriadok v parkovaní a zároveň koncepčne riešiť využitie verejných priestorov,“ povedal I. Nesrovnal. Bez mestských častí je prijatie parkovacej politiky nemožné. „Keďže cieľom jednotnej parkovacej politiky je zaviesť poriadok v parkovaní na území celého mesta, je potrebné, aby sa do systému zapojilo čo možno najviac mestských častí. Práve podpisom memoranda by mestské časti verejne deklarovali, že majú záujem riešiť problémy s parkovaním. To sa žiaľ, nestalo. Aj na tomto príklade vidíme, že nájsť konsenzus medzi všetkými 17 mestskými časťami je zložité a odzrkadľuje to systémové nastavenie kompetencií Bratislavy,“ povedal primátor.

Čítajte v Obecných novinách 7-8/2016 na str . 21.

Autor: (ts)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.07.2024
Historické a retro kočíky s retro-piknikom a výtvarníci v uliciach mesta
Trenčianske Teplice, obľúbená destinácia cestovného ruchu, sa pripravujú na IV. ročník jedinečnej prehliadky retro a historických kočíkov. Toto podujatie, ktoré sa uskutoční v sobotu 20. júla 2024, prináša tento rok novinku v podobe popoludňajšieho retro-pikniku v Kúpeľnom parku.
viac
19.07.2024
Prezident: Samosprávy môžu využiť pozemky od štátu v prospech občanov
Stáva sa, že o niektoré pozemky sa štát nevie zmysluplne postarať. Po novom ich bude môcť bezodplatne previesť na príslušné mesto alebo obec. Primátori a starostovia pritom najlepšie vedia, ako novonadobudnutý majetok využiť v prospech občanov.
viac
19.07.2024
Revitalizácia pešej zóny v Trenčíne sa predraží o viac ako pol milióna eur
Revitalizácia pešej zóny v Trenčíne ohraničenej ulicami Hviezdoslavova, Jaselská, Vajanského, Sládkovičova sa predraží o viac ako pol milióna eur. Dôvodom sú zvýšené náklady súvisiace s archeologickým výskumom.
viac
19.07.2024
ÚVZ: Deti a mládež - letné tábory a zotavovacie podujatia
Letná sezóna býva spájaná s účasťou detí na zotavovacích podujatiach, ku ktorým patria rôzne letné tábory a školy v prírode, ktorých trvanie je dlhšie ako štyri dni s účasťou najmenej piatich detí a mládeže do 18 rokov veku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %