Sobota 22.02.2020
Dnes má meniny 
Etela
°C
04.03.2016 08:00

Bratislavskí starostovia nepodpísali memorandum o parkovacej politike


Memorandum o parkovaní bratislavskí starostovia nepodpísali. (Foto: Pixabay.com)


Podľa primátora I. Nesrovnala starostovia bratislavských mestských častí zjavne nechcú riešiť neporiadok v parkovaní. Starosta Petržalky Vladimír Bajan to odmieta.


Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a starostovia jednotlivých mestských častí, ktoré majú záujem zapojiť sa do jednotnej parkovacej politiky, mali 4. februára podpísať Memorandum o spolupráci pri zavádzaní jednotnej parkovacej politiky. Starostovia Memorandum nepodpísali. Podľa primátora Iva Nesrovnala tým dali najavo, že nemajú záujem systémovo riešiť problém s parkovaním v Bratislave.

„Svojím postojom dali starostovia najavo, že nemajú záujem riešiť problémy s parkovaním v našom meste, ktoré frustruje Bratislavčanov. Jednotná parkovacia politika má za cieľ zvýhodniť Bratislavčanov, spraviť poriadok v parkovaní a zároveň koncepčne riešiť využitie verejných priestorov,“ povedal I. Nesrovnal. Bez mestských častí je prijatie parkovacej politiky nemožné. „Keďže cieľom jednotnej parkovacej politiky je zaviesť poriadok v parkovaní na území celého mesta, je potrebné, aby sa do systému zapojilo čo možno najviac mestských častí. Práve podpisom memoranda by mestské časti verejne deklarovali, že majú záujem riešiť problémy s parkovaním. To sa žiaľ, nestalo. Aj na tomto príklade vidíme, že nájsť konsenzus medzi všetkými 17 mestskými časťami je zložité a odzrkadľuje to systémové nastavenie kompetencií Bratislavy,“ povedal primátor.

Čítajte v Obecných novinách 7-8/2016 na str . 21.

Autor: (ts)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.02.2020
V obci Petrova Ves vybudujú zberný dvor odpadov za 222 000 eur
V obci Petrova Ves v okrese Skalica začnú budovať zberný dvor odpadov, na ktorý získala obec finančné prostriedky z Ministerstva životného prostredia SR v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. Informuje o tom vestník Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
viac
18.02.2020
Mesto Nitra udelí dotácie na projekty zamerané na rozvoj cestovného ruchu
Projekty občianskych združení a spolkov zameraných na cestovný ruch podporí mesto Nitra celkovou sumou 15 000 eur. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom mimoriadnom februárovom rokovaní.
viac
18.02.2020
V rámci Zeleného vzdelávacieho fondu prijalo MŽP 60 žiadostí o finančnú podporu
V treťom ročníku Zeleného vzdelávacieho fondu prijalo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR zatiaľ 60 žiadostí s výškou podpory 434 152 eur. Informoval o tom Slavomír Held z odboru komunikácie MŽP.
viac
19.02.2020
Poznáme osobnosti Bratislavského kraja
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) každoročne udeľuje ocenenia osobnostiam, ktoré významným spôsobom podporili rozvoj regiónu alebo pomáhajú občanom v kraji. Od roku 2003 ocenil už vyše stovku laureátov. Tento rok k nim pribudlo ďalších 31 a jedna historická osobnosť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %