Sobota 09.12.2023
Dnes má meniny 
Izabela
°C
19.10.2021 09:50

Bratislavský kraj spustil rekonštrukcie regionálnych ciest


Ilustračná snímka (BSK)


Nový asfalt, vodorovné značenie i vyššia bezpečnosť a komfort pre vodičov. To všetko prinesú opravy ciest II. a III. triedy, do ktorých sa pustil Bratislavský samosprávny kraj (BSK),


 

 

 Tento rok opraví až 14 úsekov, ktoré sa dotknú sa okresov Malacky, Senec a Pezinok. Kraj na to vyčlenil bezmála 5,5 milióna eur a tento rok opraví až 14 úsekov vo všetkých okresoch.

„Ešte do minulého roka župnú cestársku spoločnosť fakticky ovládal súkromný spolumajiteľ. To komplikovalo nielen hospodárenie, ale aj správu ciest. Dnes máme nad cestárskou spoločnosťou úplnú vlastnícku aj manažérsku kontrolu. Aj vďaka tomu sme po dlhšom čase mohli rozbehnúť významné opravy regionálnych ciest, ktoré už boli veľmi potrebné. Cestné komunikácie opravujeme v každom okrese, pričom niektoré úseky sú už hotové. Celkovo sme na tento účel vyčlenili bezmála 5,5 milióna eur. Vynovené komunikácie bezpochyby prispejú ku komfortnejšej a  bezpečnejšej doprave v kraji,“ povedal Juraj Droba, predseda BSK.

Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja (SC BSK), ktorá spravuje cesty II. a III. triedy v Bratislavskom kraji, dokončila oprava cesty II/502 v Doľanoch ako aj revitalizáciu vozovky (cesta III/1084) v intraviláne obce Slovenský Grob, ktorá má nový povrch a nové vodorovné dopravné značenie. Tým sa však opravy komunikácií neskončili. Aktuálne je rozbehnutých viacero projektov.

Zrealizovaná bola aj revitalizácia ciest III/1107 Zohor – Láb, III/1095 Kaplna – Báhoň, či oprava cesty III/1080 zo Šenkvíc do Vištuku. Práce na revitalizácií prebiehajú aj na cest II/502 v Modre. Pôvodná vozovka bola vyfrézovaná a realizuje sa pokládka nových asfaltových vrstiev.

Minulý týždeň začala Správa ciest BSK pracovať na revitalizáciíi cesty II/501 v obci Rohožník. Práce sa rozbehli aj v obci Kostolište, kde sa revitalizujú cesty II/503 a III/1114 smer Gajary. Ide o odfrézovanie poškodených častí vozovky, zabudovanie výstužných geosyntetík na zosilnenie vozovky, aby sa zabránilo vzniku trhlín. Pokladať sa budú nové asfaltobetónové vrstvy vozovky a obnovené bude aj pôvodné vodorovné dopravné značenie. Všetky práce by mali byť dokončené koncom budúceho týždňa.

Koncom októbra sa v Seneckom okrese začne realizovať najdlhší úsek revitalizácie cesty II/503 Hrubý Šúr – Senec. V prípade dobrého počasia sa budú pridávať aj ostatné krátke úseky okresu Senec. V novembri je zase naplánovaná revitalizácia cesty II/502 vo Svätom Jure, III/1015 v Marianke, III/1108 Stupave či II/503 v Malackách.

„Opravy ciest sa nezaobídu bez čiastočných obmedzení dopravy. Preto prosíme vodičov o trpezlivosť a ohľaduplnosť. Robíme to pre vás,“ uzavrel Juraj Droba.

Autor: (ts-BSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.06.2016
Na opravu cesty Tále-Srdiečko vyčlenili poslanci 300 000 eur
Na opravu vybraných úsekov nízkotatranskej cesty II. triedy Tále-Srdiečko v okrese Brezno, vedúcej na južné svahy Chopku, vyčlenili poslanci Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) 300 000 eur.
viac
22.01.2020
Informácie o rekonštrukciách ciest nájdete už aj na webe
Rekonštrukcie, uzávierky či hotové úseky regionálnych ciest. To všetko nájdete v novej aplikácii Bratislavského samosprávneho kraja. Je to pomôcka všetkým motoristom, aby mali lepší prehľad o tom, čo ich na cestách v kraji čaká.
viac
01.07.2020
Na Štefánikovej a Hviezdoslavovej ulici položia protihlukový asfalt
Na prešovských cestách v centre mesta bude prvý raz použitá protihluková asfaltová zmes. Špeciálna asfaltová vrstva bude položená na vozovke v závere rekonštrukcie ulíc Hviezdoslavova a Štefánikova.
viac
16.10.2020
Bratislavská župa zakladá novú cestársku spoločnosť
Regionálna správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja, a. s. (RSC BSK) má začať fungovať od budúceho roka. Na starosti bude mať správu, údržbu a rekonštrukciu ciest II. a III. triedy, mostov a miestnych komunikácií pre cestnú nemotorovú dopravu v kraji.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %