Štvrtok 18.04.2024
Dnes má meniny 
Valér
°C
24.01.2022 09:40

Brezno spustilo novinku pre seniorov


Snímka zdroj: (brezno.sk).


Breznianska samospráva spustila projekt Senior karta pre ľudí nad 60 rokov, ktorá im zhruba v 30 prevádzkach v meste označených žltou nálepkou a textom umožní využívať rôzne zľavy.


Prihlásení záujemcovia si ju môžu prevziať do 26. januára a 2. a 9. februára v Dennom centre Prameň. Treba si priniesť občiansky preukaz a zaplatiť eurový poplatok. Informovalo o tom Brezno na svojom webe s tým, že z celkového počtu 5336 seniorov o kartu požiadalo 1900.

"Vzhľadom na to, že ide o novinku, záujem bol relatívne veľký. Mnohí sa začali ozývať po danom termíne, čo sme žiaľ nemohli akceptovať z dôvodu náročnosti procesu spojeného s výrobou kariet a administratívou," uvádza vedúca odboru starostlivosti o obyvateľa magistrátu Janka Lemberková.

Podľa nej sú medzi prevádzkami napríklad optiky, lekárne, reštaurácie, masérske služby, požičovne náradia, papiernictvá a iné. Výhody budú rôzne, tie si prevádzky určili individuálne. Poskytnú najmä percentuálne zľavy z nákupu v rôznej výške a väčšinou sa nevzťahujú na akciový tovar.

Cieľom projektu je jednak pomôcť seniorom, ale tiež zviditeľniť malých podnikateľov, ktorí poskytujú rôzne služby v horehronskej metropole.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.04.2017
Nový koncept Bratislava Card rozšíril ponuku až za hranice mesta
Návštevníci Bratislavy a jej regiónu sa túto sezónu majú na čo tešiť. Vylepšená turistická karta Bratislava Card im prinesie viac ako 120 atraktívnych zliav, vrátane bezplatnej prehliadky mesta, vstupov do múzeí a galérii a cestovanie integrovanou dopravou v celom Bratislavskom kraji.
viac
29.12.2017
Od budúceho roka by mala fungovať Karta staromestského seniora
Poskytovanie benefitov v podobe zliav či snaha viesť dôchodcov k aktívnejšiemu životu aj vo vyššom veku v bratislavskom Starom Meste. To sú ciele zásad poskytovania Karty staromestského seniora, ktoré schválili miestni poslanci na poslednom rokovaní staromestského zastupiteľstva.
viac
01.02.2021
Seniori môžu aj v tomto roku požiadať o vydanie mestskej karty
Seniori s trvalým pobytom v Michalovciach môžu po dovŕšení veku 65 rokov využiť bezplatné parkovanie na určitých plochách v meste, zadarmo sa zúčastniť niektorých kultúrnych podujatí, či využiť bezplatný vstup do Zemplínskeho múzea.
viac
18.08.2023
Mesto pokračuje v projekte Senior karta, registrácia bude v septembri
Breznianska samospráva spustila pred rokom projekt Senior karta, ktorého cieľom bolo podporiť a zviditeľniť drobných podnikateľov a zároveň pomôcť seniorom. Držiteľom karty poskytujú prevádzky rôzne zľavy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %