Piatok 19.07.2024
Dnes má meniny 
Dušana
°C
03.04.2024 09:00

BSK: Revitalizáciou prejde úsek cesty v Plaveckom Mikuláši


Ilustračná mapa


Od stredy 3. apríla 2024 bude správca župných komunikácií II. a III. triedy v Bratislavskom kraji realizovať rekonštrukčné práce na ceste II/501 v úseku Plavecký Mikuláš – hranica krajov BSK a TTSK.


Počas revitalizácie bude cestná premávka vedená striedavo v jednom jazdnom pruhu. Doprava bude riadená dočasnou svetelnou signalizáciou. Čiastočná uzávierka potrvá do 1.6.2024.

Pokračujeme s rozsiahlou modernizáciou ciest II. a III. triedy. Do údržby a rekonštrukcie župných komunikácií plánujeme investovať vyše 31 miliónov eur. Zrevitalizovaných bude tento rok 61 km ciest a sedem mostov,“ priblížil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Predmetom stavby je vylepšenie parametrov cestného telesa, najmä zvýšenie únosnosti podložia na vnútorných oblúkoch, výmena asfaltových vrstiev vozovky cesty II/501 v úseku Plavecký Mikuláš – hranica kraja BSK/TTSK. Revitalizácia krytu vozovky sa bude realizovať odfrézovaním nevyhovujúcich asfaltobetónových vrstiev vozovky, spevnením krajníc drôtokamennými matracmi s výplňou ŠD 0/63 v dvoch vrstvách 300 a 230 mm, uzavretím vrchného matraca vrstvou CBGM hr. 100 mm. Nasledovať bude prekrytie pozdĺžneho styku pôvodnej konštrukcie vozovky, ako aj spevnenie vnútorných oblúkov geomrežou. Práce sa ukončia pokládkou nových asfaltových vrstiev.

Zastávka Plavecký Mikuláš, Nový dvor, nachádzajúca sa v úseku s jednostrannou prevádzkou, bude po dobu stavebných prác zrušená. Vzhľadom na nízke využitie danej zástavky bude zástavka zrušená bez náhrady.

Autor: (ts-BSK, Lucia Forman)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.02.2019
V ankete o Naj obec na Záhorí opäť triumfoval Plavecký Mikuláš
Titul Naj obec na Záhorí opäť obhájil Plavecký Mikuláš. O opätovnom víťazstve obce na hraniciach Bratislavského a Trnavského kraja rozhodli hlasujúci v 7. ročníku internetovej ankety o meste a obci, ktoré sú naj na Záhorí. Informuje o tom web zahori.sk, ktoré je vyhlasovateľom ankety.
viac
26.09.2023
BSK chce zrevitalizovať park v Stupave, aj s dôrazom na zmenu klímy
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) plánuje revitalizáciu parku v meste Stupava v okrese Malacky z 18. storočia. Vyplýva to z ideového zámeru pre projekt Parksfit4future, ktorý v piatok schválili krajskí poslanci. Rozpočet projektu je 2,7 milióna eur, kraj sa chce zapojiť do výzvy na eurofondy.
viac
22.05.2024
BSK podpísal zmluvu na revitalizáciu cesty medzi Lábom a Plaveckým Štvrtkom
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) podpísal zmluvu so zhotoviteľom revitalizácie cesty medzi obcami Láb a Plavecký Štvrtok. Za práce zaplatí spoločnosti Doprastav 552.340,97 eura s DPH. Vyplýva to z kontraktu, ktorý bol v pondelok zverejnený v Centrálnom registri zmlúv.
viac
04.06.2024
Úsek cesty Plavecký Mikuláš a hranica kraja je už zrekonštruovaný
Od začiatku apríla sa realizovali revitalizačné práce na ceste II/501 Plavecký Mikuláš – hranica Bratislavského a Trnavského samosprávneho kraja. Po dvoch mesiacoch je rekonštrukcia ukončená a vodiči môžu týmto úsek prechádzať bez obmedzení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %