Utorok 10.12.2019
Dnes má meniny 
Radúz
°C
21.09.2019 09:20

BSK: Slovensko a Rakúsko spojí ďalší cyklomost


Ilustračná snímka z rokovania zastupiteľstva BSK 20. septembra 2019


Poslanci Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja dnes schválili Dohodu o výstavbe a údržbe cyklolávky VYSOMARCH. Ide o nové cyklo prepojenie slovenskej obce Vysoká pri Morave a rakúskej obce Marchegg.


Celkové náklady na realizáciu cyklolávky a sprievodných opatrení predstavujú takmer šesť miliónov eur. Prví cyklisti ako aj peší by mohli cez rieku Morava prejsť po novej lávke už v lete 2021.

„Projekt je financovaný z Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko 2014 – 2020. Bratislavský samosprávny kraj sa bude podieľať spolufinancovaním vo výške približne 110 tisíc eur. Ak všetko dobre pôjde, začať stavať by sa malo v júli roku 2020. Nová cyklolávka bude napojená na trasu Eurovelo 13, tiež známej ako cyklocesta Železnej opony,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Ako dodal, cyklolávka bude prejazdná aj pre záchranné zložky. 

Predmetom Dohody medzi obcami Vysoká pri Morave a Marchegg je úprava vypracovania realizačnej dokumentácie výstavby, financovania, realizácie a údržby cyklolávky. Celkový rozpočet projektu je takmer 6 miliónov eur. Spolufinancovanie Bratislavského kraja je 5% z celkovej sumy alokácie vo výške 2 170 800 eur na realizáciu aktivít BSK.

Cyklolávka je ďalším krokom k podpore udržateľnej dopravy v cezhraničnom regióne, zlepšeniu prepojenia cyklodopravy a železničnej siete.

Autor: (ts-BSK-Lucia Forman)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.04.2016
Dotácie kraja podporia aktivity ekonomického rozvoja vidieckych oblastí
Mestá a obce v bratislavskom regióne i mestské časti Bratislavy budú môcť Bratislavský samosprávny kraj (BSK) požiadať o dotácie, ktoré majú podporiť ekonomický potenciál vidieckych oblastí kraja.
viac
09.11.2016
Na Cyklomoste slobody vyrastie železná opona
Súčasťou šiesteho ročníka Festivalu slobody bude aj Víkend zatvorených hraníc, ktorý spoluorganizuje Bratislavský samosprávny kraj. Na Cyklomoste slobody tak od 18. do 20. novembra bude musieť každý spomaliť a okúsiť tak atmosféru totality.
viac
02.10.2018
Deň európskej spolupráce na cyklomoste Slobody
Muzikál Frozen, Sima Martausová, Polemic, jazda na koni, vzlety balónom, rekord na cyklomoste. To je len malý výber z programu, ktorý si pre vás na sobotu 13. októbra 2018 pripravil Bratislavský samosprávny kraj ako riadiaci orgán programu spolupráce INTERACT III.
viac
10.06.2019
Žilinskí mestskí poslanci schválili zámer odpredaja hokejového klubu
Mesto Žilina plánuje predaj mestského hokejového klubu (MsHK), ktorý bude od budúcej sezóny pôsobiť v I. hokejovej lige.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %