Nedeľa 19.01.2020
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
02.09.2019 11:05

Centrálny krízový fond prispel obciam na preventívne opatrenia


Ilustračná snímka (ttsk)


Trnavská župa prostredníctvom Centrálneho krízového fondu (CKF) podporila projekty zamerané na predchádzanie živelných udalostí a katastrof na území kraja sumou 15-tisíc eur.


„Rada Centrálneho krízového fondu schválila podporu 15-tisíc eur na projekty obcí a miest určené na preventívne opatrenia proti živelným pohromám a krízovým situáciám. Naším zámerom je, aby sme do krízového fondu zapojilo čo najviac miest a obcí a spoločne predchádzali mimoriadnym udalostiam spôsobeným prírodnými pohromami, prívalovými dažďami, povodňami či veternými smršťami,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Obce a mestá, ktoré sú členmi Centrálneho krízového fondu, môžu nielen získať finančné prostriedky na riešenie už vzniknutých krízových situácií, ale majú možnosť získať financie aj na preventívne opatrenia.

V uplynulých rokoch sa čoraz častejšie vyskytujú havárie a živelné katastrofy spôsobujúce veľké škody na majetku obcí a miest. Vo väčšine prípadov ide o škody spôsobené prírodnými pohromami, prívalovými dažďami, povodňami, veternými smršťami či požiarmi, ktorých opakovanie a ničivosť sa bude zrejme v budúcnosti stupňovať.

V tomto kontexte je CKF jedným zo systémových nástrojov, ako môžu obce, mestá a župa účinne spolupracovať pri prevencii a odstraňovaní následkov takýchto mimoriadnych udalostí.

CKF bol založený v roku 2009 a bol zameraný na podporu obcí pri škodách spôsobených živelnými udalosťami a katastrofami. Rada CKF na svojom zasadnutí 26. júna schválila zmenu štatútu, ktorá umožňuje podporiť nielen odstraňovanie škôd, ale aj preventívne opatrenia.

 Aktuálne krízový fond disponuje finančnými prostriedkami v sume 595-tisíc eur.

 Podporené projekty:

 

 

 

 

Autor: (ttsk-jv)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.09.2016
Projekt obnovy hradov zamestnal v tomto roku 602 uchádzačov o prácu
Do národného projektu "Zapojenie nezamestnaných do obnovy kultúrneho dedičstva“ sa v tomto roku zapojilo 39 zamestnávateľov, ktorí vytvorili 602 pracovných miest. Informovala o tom hovorkyňa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR ) Jana Lukáčová.
viac
26.04.2017
Vláda uvoľnila na pomoc obciam postihnutým mimoriadnymi udalosťami 624 257 eur
Štát pomôže obciam pri úhrade výdavkov súvisiacich so záchrannými prácami počas mimoriadnych situácií, ktorým čelili v roku 2016. Vláda dnes (26. 4. 2017) celkom na tento účel uvoľnila 624 257 eur.
viac
04.12.2017
100+1 projektov na zatepľovanie získalo podporu z envirozdrojov
Obciam a mestám pomohol Environmentálny fond pri znižovaní energetickej náročnosti sumou 10,5 milióna eur.
viac
24.10.2018
Ľudia v núdzi už môžu žiadať pomoc od Nadácie ŽSK
Podmienky pre žiadateľov o finančnú pomoc sú zverejnené na stránke žilinskej župy. Uzávierka prvého kola žiadostí je 6.novembra 2018.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.37 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.79 %