Pondelok 20.03.2023
Dnes má meniny 
Víťazoslav, Klaudius
°C
17.03.2023 10:35

Centrum dobrovoľníctva spustilo nový portál pre dobrovoľníctvo v regióne


Ilustračná snímka.


Nitrianske centrum dobrovoľníctva spustilo nový online portál kdepomahat.sk. Určený je predovšetkým firmám, ktoré sa chcú zapojiť do pomoci nitrianskym mimovládnym organizáciám a komunitám, pri ktorých pôsobia.


Poslúži aj ako databáza organizácií a inštitúcií z nitrianskeho regiónu, ktoré potrebujú dobrovoľnícku, materiálnu alebo finančnú pomoc, informovalo centrum.

Nový portál vznikol v spolupráci s Nadačným fondom Jaguar Land Rover Slovakia v Nadácii Pontis a Britskou obchodnou komorou v Slovenskej republike. Slúži aj ako prehľadný zoznam aktuálne 40 organizácií a inštitúcií z Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktoré potrebujú dobrovoľnícku, materiálnu alebo finančnú pomoc. Jednotlivé organizácie majú uvedené krátke anotácie, zadefinované potreby pomoci a kontaktné údaje. Informácie sa budú každoročne aktualizovať.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.01.2017
UKF sa stala odborným garantom digitalizácie slovenských ľudových piesní
Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre sa bude podieľať na digitalizácii slovenských ľudových piesní z konca 19. storočia.
viac
15.05.2018
Turistický vláčik začne premávať v Nitre od začiatku júna
Od začiatku júna začne v Nitre premávať turistický vláčik. Turistov bude voziť po okruhu Svätoplukovo nám., pešia zóna, Palárikova ulica, Hodálova ulica, Parkové nábrežie, Mestský park Sihoť, Župné námestie, Nitriansky hrad a späť cez Župné námestie, Farskú a Kupeckú ulicu na Svätoplukove námestie.
viac
13.06.2020
Nitrianska MHD začína opäť premávať v štandardnom režime
Od soboty (13. 6.) sa uvoľňujú opatrenia v autobusoch mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Nitre. Na uvoľnení opatrení, ktoré boli prijaté z bezpečnostných dôvodov v čase pandémie, sa dohodol dopravca Arriva Nitra s vedením mesta Nitra.
viac
15.10.2020
Bratislavská župa spustila unikátny mapový portál
Územný plán, stredné školy, kultúrne zariadenia, ale aj cyklotrasy či mapy lesov. To všetko je možné nájsť na novom mapovom portáli Bratislavskej župy - mapy.bratislavskykraj.sk.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.35 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.00 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %