Piatok 23.02.2024
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
12.11.2019 01:10

Centrum mesta a železničnú stanicu má spojiť nová cyklotrasa


Železničná stanica Nové Zámky. Snímka zdroj: Nové Zámky


Centrum Nových Zámkov a železničnú stanicu by mala v budúcnosti spojiť nová cyklotrasa. Radnica chce na jej výstavbu získať dotáciu z ministerstva dopravy. Mestskí poslanci už schválili na spolufinancovanie výstavby vyše 7-tis. eur, celkové náklady sú odhadované na takmer 142-tis. eur.


Nová cyklotrasa sa bude začínať na Podzámskej ulici. Povedie cez ulice Letomostie, SNP po križovatku ulíc Štúrova a Cyrilometodská. Odtiaľ bude pokračovať na Námestie republiky pred železničnou stanicou. „Cieľom projektu je vytvoriť cyklotrasu, ktorá prechádza zastavaným územím v smere jestvujúcich chodníkov pre peších, na vozovke a čiastočne v mestskej zeleni,“ informovala o tom radnica.       

Mesto už má pripravenú aj potrebnú projektovú dokumentáciu. V nej sú riešené jednotlivé stavebné úpravy na jestvujúcich chodníkoch a komunikáciách, po ktorých bude cyklotrasa viesť.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.02.2020
Nové Zámky začali s výstavbou interaktívneho ihriska Cultplay
Mesto Nové Zámky začalo s výstavbou interaktívneho detského ihriska Cultplay. Ihrisko vznikne revitalizáciou verejného priestranstva na časti pozemku v povodí rieky Nitra na sídlisku Nábrežie.
viac
14.03.2020
Žilina podporí v roku 2020 žiadosti o granty sumou 173 000 eur
Mesto Žilina podporí tento rok žiadosti o granty v oblasti kultúry, športu, vzdelávania, životného prostredia a sociálnej a zdravotnej oblasti sumou 173 000 eur. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.
viac
10.02.2023
Mesto chce získať dotáciu na projekt autobusovej stanice
Mesto Nové Zámky chce získať dotáciu na vypracovanie projektovej dokumentácie na výstavbu novej autobusovej stanice. Tá by mala vzniknúť na mieste súčasného autobusového nástupišťa.
viac
21.12.2023
Mesto sa znovu pokúsi získať dotáciu na rekonštrukciu haly Milénium
Mesto Nové Zámky sa opakovane pokúsi získať dotáciu na rekonštrukciu športovej haly Milénium. Podanie žiadosti odsúhlasili mestskí poslanci na svojom decembrovom rokovaní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %