Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
16.10.2021 12:50

Cesta a priepust v Lopúchove sa dočkali rekonštrukcie


Ilustračná snímka


Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja začala v septembri realizovať modernizáciu cesty a priepustu v obci Lopúchov, ktoré boli v nevyhovujúcom stave.


Stavebné práce sú financované z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) vo výške viac ako 213-tisíc eur a ukončené by mali byť koncom novembra tohto roku.

Kraj pristúpil k rekonštrukcii takmer 1,2 kilometrového úseku cesty III/3490 v intraviláne obce Lopúchov v okrese Bardejov z dôvodu, že dlhodobo nezodpovedala požiadavkám na bezpečnú, plynulú a efektívnu dopravu. Mala poškodený kryt vozovky, výtlky, pozdĺžne a priečne trhliny, sieťový rozpad a vyznačovala sa aj svojím poklesom. V nevyhovujúcom stave bol aj priepust nachádzajúci sa v danom úseku. Prešovský samosprávny kraj  na účel modernizácie cesty vyčlenil zo svojho rozpočtu 213 015 eur.

Stavebné práce boli spustené koncom septembra, pričom do polovice  októbra sa na vozovke zrealizovalo frézovanie jej asfaltového krytu, úprava pláne, zhotovenie vrstvy zo spevňovacej geotextílie a taktiež urobil násyp štrkodrviny i hutnenie násypovej vrstvy. Pri priepuste po jeho rozobraní došlo k výmene jeho železobetónových rúr, debneniu a betónovaniu čiel a ríms, aplikácii izolácie proti zemnej vlhkosti a rovnako násypu štrkodrviny.

Počas realizácie stavebných prác platia na ceste dopravné obmedzenia v podobe jej čiastočnej uzávery. Doprava, ktorá je obojsmerne vedená striedavo v jednom jazdnom pruhu, je regulovaná prenosným dopravným značením. Účastníci cestnej premávky musia počítať aj so zníženou povolenou rýchlosťou 30 km/h.

Rekonštrukcia cesty a priepustu prispeje k výraznému zlepšeniu ich stavebno-technického stavu a životnosti, ako i zvýšeniu bezpečnosti a komfortu účastníkov cestnej premávky. Samotné práce na úseku by mali byť ukončené ešte pred nástupom zimy koncom novembra tohto roku.

Autor: (ts-PSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.12.2017
Verejnosť vyberá najlepších v cestovnom ruchu PSK 2017
V pondelok 18. decembra sa začala hlasovacia časť ocenení Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2017. Verejnosť v online hlasovaní vyberá NAJ zariadenia, zamestnancov a produkty cestovného ruchu.
viac
04.10.2018
Kraj prispeje knižniciam na nákup nových kníh
Prešovský samosprávny kraj prispeje knižniciam vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti na nákup nových kníh. Zo svojho rozpočtu vyčlenil na tento účel 150 tisíc eur. Účelovou dotáciou chce krajská samospráva podporiť zvyšovanie čitateľskej gramotnosti a kultúru čítania najmä u detí a mladých ľudí.
viac
18.10.2018
Deň Prešovského samosprávneho kraja v každom meste
Vyskúšajte si županskú stoličku a príďte na kus reči s úradníkmi!
viac
22.10.2020
Výzva na podporu komplexného prístupu v MRK v PSK
Ministerstvo vnútra SR ako sprostredkovateľský orgán pre časť OPĽZ vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok zameranú na podporu komplexného prístupu v šiestich obciach s marginalizovanými rómskymi komunitami v Prešovskom kraji.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %