Nedeľa 03.12.2023
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
01.02.2016 09:00

Cestovný ruch musí byť postavený na príjemných pocitoch a dôvere


Turizmus na Slovensku má ešte obrovský potenciál. (Foto: Pixabay.com)


Cestovný ruch je v mnohých regiónoch, kde príroda s kultúrnymi pamiatkami hrajú tandem, jednou z možností prosperity. Pre samosprávy, reštauračné služby, ubytovanie, prípadne správcov pamätihodností alebo prírodných krás.


To je heslo budúceho úspechu a zároveň odkrýva limity v podobe nekvalitných služieb, nezaujímavých cien, slabého servisu... Neplatí to na každého, ale nie je to nič výnimočné.

Pravdou je, že cestovný ruch treba vnímať komplexne, a to skĺbením silných stránok všetkých poskytovateľov služieb s využitím dostupných možností propagácie, pričom samotný úspech nemožno merať schopnosťou zaujať, ale presvedčiť. Tak, aby potenciálni návštevníci neprišli len raz a neodchádzali sklamaní. Je to aj hra s dôverou a pocitmi. Práve od nich mnohé závisí. Ak máme príjemný pocit, tak niečo chceme ešte raz vyskúšať, zažiť a úprimne na to nahovárame iných.

Do biznisplánu postaveného na investíciách, ich spolufinancovaní, termínovo nastavenej návratnosti sa dá ťažko zakomponovať psychologická kategória - pocit. Jednoducho, poskytovatelia služieb si musia uvedomovať, že ich cieľom musí byť vytváranie príjemných pocitov u hostí a návštevníkov a zároveň musia mať pocit, že úspech závisí od ich vzájomnej spolupráce. Ináč to nepôjde.

Viac v Obecných novinách 3- 4/2016 na str. 15.

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.11.2023
Začína sa kampaň za zastavenie násilia páchaného na ženách
Tohtoročná kampaň Zastavme násilie na ženách 2023 zdôrazňuje dôležitosť urýchlených investícií, ktoré pomôžu predchádzať a odstraňovať násilie páchané na ženách a dievčatách.
viac
30.11.2023
Pre niekoho odpad, pre iných poklad
Týmto spôsobom pristupujú zamestnanci Technických služieb mesta Dubnica nad Váhom ku knihám, ktoré svoju životnú púť mali ukončiť na zbernom dvore. Vďaka iniciatíve zamestnancov však v jeho priestoroch vznikla malá knižnica, ktorá ponúka možnosť bezplatnej výpožičky či výmeny rôznorodých titulov.
viac
27.11.2023
Envirorezort chce opätovné zavedenie lovu vlka
Lov vlka dravého by mohol byť opäť obnovený na základe stanovovaných kvót, rovnako ako to bolo pred rokom 2021. Vyplýva to z predbežnej informácie zverejnenej na legislatívno-právnom portáli Slov-Lex.
viac
30.11.2023
Prímestskú autobusovú dopravu na východe bude riadiť dispečing
Samosprávne kraje na východe Slovenska zavádzajú novinku v doprave – centrálny dispečing a informačný systém IDS Východ. Prvá etapa systému, ktorý umožní zavádzanie garantovaných prestupov a informačných tabúľ na zastávkach, bude spustená v januári 2024.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %