Piatok 21.06.2024
Dnes má meniny 
Alojz
°C
10.06.2024 11:21

Cyklodoprave je venované júnové číslo Newslettera Happy Smart Cities


Ilustračný výrez obálky junového čísla Newslettera Happy Smart Cities


Smart Cities Klub, s ktorým má Združenie miest a obcí Slovenska podpísané Memorandum o spolupráci, vydal júnové číslo Newslettera Happy Smart Cities. Venované je cyklodoprave.


V súčasnej dobe, keď sa ekologická stopa stáva čoraz významnejším aspektom nášho každodenného života, sa významne zvyšuje aj dôležitosť cyklodopravy. Preto je kľúčové, aby sme tému cyklistickej infraštruktúry začali vnímať nielen ako doplnok mestského prostredia, ale ako neoddeliteľnú súčasť udržateľnej mobility.

Téma tohto čísla je preto venovaná cyklodoprave. Chceme ukázať, že rozvoj tejto oblasti nie je len momentálnym trendom alebo rozmarom, ale nevyhnutnosťou, ktorá prispieva k ochrane životného prostredia, zlepšuje zdravie obyvateľov a znižuje náklady na mestskú mobilitu. Prechod na ekologickejšie formy dopravy je krok, ktorý musíme urobiť, ak chceme, aby naše mestá zostali životaschopné a prosperujúce aj pre budúce generácie.  

Júnové číslo Newslettera Happy Smart Cities(10.7 MB)

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.05.2017
Agenda Smart dokáže potiahnuť vidiek
Slovensko sa postupne otvára novej agende - komplexnému prístupu k inteligentnému riadeniu vo forme Smart cities.
viac
01.07.2019
Lučenec sa uchádza o členstvo v združení Smart Cities klub
Mesto Lučenec sa chce stať členom občianskeho združenia (OZ) Smart Cities klub, ktoré slúži na výmenu skúseností a spoluprácu pri príprave stratégií i programov na vytváranie inteligentných miest. Podanie žiadosti o prijatie za člena zoskupenia schválili mestskí poslanci.
viac
19.02.2021
ZMOS sa cez Kežmarok sústredil na konkrétne Smart riešenia
Združenie miest a obcí Slovenska pokračuje v podujatiach v regiónoch. Včera, formou online boli predstavené konkrétne Smart riešenia so zaujímavými príkladmi z mesta Kežmarok. Sú užitočné, osvedčili sa, môžu byť inšpiráciou pre ďalšie mestá a obce.
viac
09.05.2023
Mesto bude súčasťou združenia Smart Cities klub
Mesto Partizánske sa stane súčasťou občianskeho združenia Smart Cities klub. Získa tak podporu pri realizácii mestských inovácií, ako je nízkouhlíková doprava, revitalizácii priestorov či efektívnom využívaní financií v novom programovom období.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %