Sobota 04.04.2020
Dnes má meniny 
Izidor
°C
23.03.2020 09:40

DAB ponúkne svojim divákom na internete Divadelné pondelky


Divadlo Andreja Bagara v Nitre.


Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre chce ponúkať svojim divákom umenie aj napriek tomu, že muselo kvôli výskytu nového koronavírusu zrušiť množstvo predstavení. Pripravilo preto projekt s názvom Divadelné pondelky s komédiami DAB.


Divadlo bude v nasledujúcich týždňoch na svojom youtube kanáli každý pondelok sprístupňovať záznamy svojich starších komédií, ktoré má vo videoarchíve. „Takto chceme aj trošku symbolicky odkázať na kedysi obľúbené televízne pondelky. Inscenácia bude na našom youtube kanáli zverejnená vždy v pondelok podvečer o 17.00 h a bude prístupná nasledujúcich 24 hodín,” uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Divadlo sa rozhodlo uvádzať komédie, aby svojich divákov v čase hrozby nákazou novým koronavírusom zabavilo a spríjemnilo im dni strávené doma. „Zároveň si takto chceme počas našej 70. jubilejnej sezóny pripomenúť naše staršie inscenácie a osobnosti divadla,” skonštatoval Dóczy. Ako prvú odvysiela DAB na svojom youtube kanáli v pondelok 23. marca o 17.00 h komédiu Z rúčky do rúčky, na ďalší pondelok 30. marca je naplánovaná komédia Druh: Žena. O ďalších pripravovaných tituloch bude DAB svojich divákov priebežne informovať.

Ako pripomenul Dóczy, divadlo nemôže zverejňovať akékoľvek záznamy svojich inscenácií. „Ako prvé je nutné usporiadať autorské práva so všetkými tvorcami inscenácie a vyriešiť aj ďalšie administratívne náležitosti. V tejto súvislosti musím zdôrazniť, že zverejnené záznamy hier boli robené len pre vnútorné potreby DAB a pre prípadné študijné účely, čím sa zároveň ospravedlňujeme za ich zníženú kvalitu. Musím tiež našich divákov poprosiť, aby záznamy našich inscenácií nerozmnožovali a ďalej nešírili,” dodal Dóczy.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.02.2017
Divadlo o Natálke pokračuje ďalej
Tvorcovia predstavenia o extrémizme Natálka sa v pondelok (13. 2.) opäť stretli v školskej triede a to na bratislavskom gymnáziu na Pankúchovej ulici, aby žiakov oboznámili so skutočným príbehom popáleného dievčatka.
viac
17.10.2019
V Piatok tekvicového rozžiaria centrum mesta vyrezávané lampáše
Kupecká ulica na pešej zóne v Nitre sa v piatok (18. 10.) rozžiari svetlom z tekvicových lampášov. Od popoludnia sa tu bude konať pravidelné jesenné podujatia s názvom Piatok tekvicového.
viac
17.03.2020
Slovenská filharmónia ponúka koncerty v online hudobnom archíve
Slovenská filharmónia (SF) v súvislosti s prevenciou pred šírením nového koronavírusu a na základe vyhlásenia vlády SR o núdzovom stave zatvorila svoju pokladnicu do odvolania.
viac
02.04.2020
Mestské divadlo P.O.Hviezdoslava ponúka online programy a podujatia
Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava (MDPOH) v Bratislave ponúka verejnosti špeciálne programy a podujatia, ktoré môžu ľudia sledovať online z domovov. Pripojilo sa tak k iniciatíve hlavného mesta "Zvládneme to aj v kultúre", ku ktorej sa pridali všetky mestské kultúrne inštitúcie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.17 %