Utorok 18.06.2024
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
19.02.2022 11:50

Ďalšou zónou v PAAS v Bratislave bude od 23. marca lokalita Starý Ružinov–východ


Ilustračná snímka, zdroj: Bratislavské noviny


Bratislavský parkovací asistent (PAAS), kde platí mestská parkovacia politika, sa rozšíri o lokalitu Starý Ružinov – východ. Od 23. marca tu nebude môcť počas pracovných dní od 14.00 do 6.00 h v lokalite parkovať nikto, kto nie je zaregistrovaný v systéme PAAS.


Na svojom webe o tom informuje mestská časť Ružinov.  Starý Ružinov patrí podľa samosprávy medzi miesta, kde je parkovanie najzložitejšie. "Preto to bude práve jeho časť "východ" (medzi ulicami Jégého, Trnavská, Bajkalská a Záhradnícka), ktorá bude ako prvá začlenená do celomestskej parkovacej politiky," spresnila mestská časť.       

Obyvateľov upozorňuje na 23. marec, odkedy sa začne kontrola parkovania v zóne. Držitelia rezidentských kariet budú môcť parkovať neobmedzene, ale nerezidenti si za parkovanie v pracovných dňoch od 14.00 do 6.00 zaplatia 1,50 eura za hodinu. Ružinov avizuje, že do leta sa regulované parkovanie má rozšíriť na celé Nivy.       

PAAS začal od 10. januára platiť v prvých troch lokalitách, a to Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Zóny s reguláciou parkovania sa majú postupne rozširovať aj do iných lokalít v hlavnom meste. Momentálne sa diskutuje o zóne Hlavná stanica – Blumentál v Starom Meste.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.12.2020
Ružinov plánuje na jar 2021 spustiť ďalšie rezidentské zóny
Bratislavský Ružinov plánuje na jar budúceho roka spustiť ďalšie rezidentské parkovacie zóny.
viac
04.01.2022
O týždeň začína v prvých lokalitách mesta platiť parkovacia politika
V Bratislave začne od 10. januára platiť v prvých troch lokalitách - Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači mestská parkovacia politika - Bratislavský parkovací asistent PAAS.
viac
19.04.2022
Staré Mesto bude o parkovacom systéme PAAS rokovať koncom apríla
Celomestskou parkovacou politikou v bratislavskom Starom Meste by sa mali miestni poslanci zaoberať na mimoriadnom rokovaní. Naplánované je na koniec apríla. Uviedol to hovorca Starého Mesta Matej Števove.
viac
26.07.2022
Mesto posunulo termíny PAAS pre ďalšie dve ružinovské lokality
Bratislavský parkovací asistent (PAAS), kde platí mestská parkovacia politika, sa o ďalšie dve ružinovské zóny v pôvodne plánovaných termínoch nerozšíri. Ide o časti Košická – Miletičova – Prievozská a lokalitu Ružová dolina.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %