Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
03.07.2024 07:50

Detské pohotovosti v rámci PSK fungujú napriek zmenám ako doposiaľ


Ilustračná snímka: TASR


V Prešovskom samosprávnom kraji (PSK) od utorka dochádza v rámci detských ambulantných pohotovostí k zrušeniu pevných bodov Sabinov a Medzilaborce. Spádové územie okresu Sabinov patrí pod Prešov a okres Medzilaborce patrí pod Humenné. Pre TASR to uviedla Lea Lehotská.


"Vzhľadom na skutočnosť, že organizátori pevnej ambulantnej pohotovostnej služby v Sabinove a Medzilaborciach majú ministerstvom zdravotníctva vydané platné povolenia na prevádzkovanie pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast s účinnosťou do 15. januára 2025, bude v týchto okresoch pohotovostná služba zabezpečená po 2. júli tak ako doposiaľ," priblížila Lehotská.         Zdravotná starostlivosť bude poskytovaná od pondelka do piatka v čase od 16.00 do 20.00 h. Počas víkendov a sviatkov bude ordinačný čas od 8.00 do 20.00 h. Zmeny priniesla novela zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.07.2023
ZMOS naďalej odmieta konsolidáciu detských ambulantných pohotovostí
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) naďalej odmieta avizovanú konsolidáciu detských ambulantných pohotovostí. Poukazuje pritom na to, že dostupnosť do 30 minút je pre sociálne znevýhodnené kategórie obyvateľov nereálna.
viac
19.03.2024
MZ avizuje ďalšie rokovania k úprave siete detských ambulantných pohotovostí
Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) chce o rušení detských ambulantných pohotovostí naďalej rokovať aj so samosprávou. Pripustila i možné zriadenie doplnkových bodov. Rokovať by sa malo aj o skrátení ordinačných hodín pohotovostí.
viac
02.07.2024
Detské pohotovosti budú v Trnavskom kraji od utorka fungovať v troch mestách
Detské ambulantné pohotovosti budú v rámci Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) od utorka (2. 7.) fungovať v Skalici, Trnave a Dunajskej Strede. Pohotovosti pre dospelých zostávajú vo všetkých okresoch. TASR to potvrdili z odboru komunikácie TTSK.
viac
03.07.2024
Sme znepokojení situáciou zrušením desiatich detských ambulantných pohotovostí
Združenie miest a obcí Slovenska je znepokojené nad situáciou, ktorá nastala 1. júla 2024, kedy skončilo desať ambulantných pohotovostí pre deti a dorast v regiónoch Slovenska. Mestá a obce rokovali spoločne aj individuálne, aby sme zmiernili dopady kolabujúceho systému na svojich obyvateľov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %