Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
20.04.2024 02:15

Detský čin roka hľadá deti, ktoré pomáhajú blízkym, kamarátom či cudzím ľuďom


Obrázok zdroj: Premium NEWS


Občianske združenie Detský čin roka otvorilo výzvu a hľadá deti, ktoré pomáhajú svojim blízkym, kamarátom či cudzím ľuďom a sú citlivé k prírode i zvieratám.


Správu o dobrých skutkoch detí je možné zaslať poštou alebo prostredníctvom webstránky do 30. júna. TASR o tom informovala koordinátorka projektu Detský čin roka Magdaléna Fábryová.        

Detský čin roka a 1.780.000 zúčastnených detí už od roku 2000 prináša činy a dôležité posolstvá ako záchrana života, pomoc rodine, priateľom i cudzím ľuďom, ochrana prírody, integrácia zdravých a zdravotne znevýhodnených, zodpovednosť, rešpekt a ďalšie. Pisatelia môžu podľa koordinátorky zaradiť dobré skutky do ôsmich kategórií.         

Priblížila, že deti môžu napísať o svojich dobrých skutkoch, za ktoré sú považované nielen veľké činy ako záchrana života, ale i každodenné drobné skutky. Písať môžu i o činoch svojich kamarátov či kolektívnych dobrých skutkoch. Dobré skutky detí do 15 rokov môžu prihlásiť aj rodičia, pedagógovia a ostatní dospelí.         

Združenie počas apríla zasiela do škôl výzvu, aby sa deti do projektu zapojili. Z jednej školy môže byť zaslané neobmedzené množstvo príspevkov. Deti, ktorých dobré skutky získajú najväčšiu podporu, budú ocenené na slávnostnom vyhodnotení projektu v decembri tohto roka.         

Dvadsiaty štvrtý ročník projektu prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.04.2019
Dobré skutky detí možno aj tento rok prihlásiť do projektu Detský čin roka
Deti i dospelí môžu do 30. júna prihlásiť inšpiratívne dobré skutky detí do projektu Detský čin roka 2019. TASR o tom informovala koordinátorka projektu Magdaléna Fábryová.
viac
13.12.2019
Cena Detský čin roka sa odovzdávala po 19. raz
Občianske združenie Detský čin po 19. raz odovzdávalo ocenenie Detský čin roka. Ceny dostali deti, ktoré niekomu zachránili život, starajú sa o svojich blízkych, pomohli zdravotne postihnutému či inak prejavili empatiu, odvahu a porozumenie v každodennom živote.
viac
18.07.2020
Letný seriál prevencie kriminality – chráňme naše deti
Ministerstvo vnútra SR apeluje na rodičov, starých rodičov, pedagógov, vychovávateľov či ostatných dospelých, aby neustále informovali deti a mládež o nástrahách, ktoré na ne striehnu najmä počas letných prázdninových mesiacov.
viac
19.10.2023
SIEA: Hľadajú ľudí, ktorí chcú pomáhať svojim regiónom
V Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre hľadajú ľudí, ktorí chcú pritom svojim regiónom pomôcť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %