Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
17.02.2022 01:35

Detva začína s rekonštrukciou športovej haly


Športová hala v Detve.


Mesto Detva začína s rekonštrukciou športovej haly. Potvrdil to hovorca mesta Milan Suja. Obnovu priestoru robia v súvislosti s letným Európskym olympijským festivalom mládeže (EYOF), ktorý bude tento rok v lete v Banskej Bystrici.


V rámci neho sa v detvianskej športovej hale uskutoční turnaj v hádzanej. Mesto Detva podpísalo zmluvu o dielo s víťazom verejného obstarávania, spoločnosťou I.K.M. REALITY-STAVING Banská Bystrica, a odovzdalo jej stavenisko. V súčasnosti sú v hale búracie práce, ako napríklad búranie konštrukcií, demontáž stien dverí a stropov.

Podľa mesta sú náklady na rekonštrukciu športovej haly vo výške 834 000 eur vrátane DPH, z toho je 550 000 eur dotácia z ministerstva financií. Samospráva ďalej schválila 85 000 eur na rekonštrukciu osvetlenia a 30.000 eur na vybavenie nových šatní, ako aj obslužných a reprezentačných priestorov.

Hlavný vstup vrátane bezbariérového vstupu a sociálne zariadenie pre návštevníkov sú zachované na prízemí. „Na budove haly chceme komplexne obnoviť vonkajšiu fasádu. Urobiť tiež nový vchod pre hráčov, trénerov, rozhodcov a funkcionárov. Upravíme tiež prístupové chodníky a vybudujeme nové parkovacie miesta,“ vymenoval primátor Detvy Ján Šufliarský. „Vybudujeme osem šatní pre hráčov s kompletným sociálno-hygienickým zázemím, nové WC pre divákov a návštevníkov a nový bufet, z ktorého bude výhľad aj na palubovku,“ zdôraznil.

„Mesto Detva a zhotoviteľ stavby plánujú ukončiť rekonštrukciu tak, aby bolo možné uskutočniť v Detve Európsky olympijský festival mládeže (EYOF), ktorý sa uskutoční od 24. júla do 30. júla tohto roka,“ podotýka samospráva s tým, že po ukončení EYOF bude zrekonštruovaná športová hala slúžiť športovým klubom a aj obyvateľom mesta.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.04.2021
Mestskú športovú halu v Detve čaká rekonštrukcia za vyše 600 000 eur
Mestskú športovú halu v Detve čaká rekonštrukcia. Uviedol to primátor Ján Šufliarský s tým, že obnovu priestoru budú robiť v súvislosti s letným Európskym olympijským festivalom mládeže (EYOF), ktorý bude na budúci rok v Banskej Bystrici.
viac
13.07.2021
Topoľčany zrekonštruovali najväčšie kryté športovisko
Hádzanárska hala na Bernolákovej ulici v Topoľčanoch volala po rekonštrukcii už dlho. V januári 2020 sa začali rekonštrukčné práce a v júni tohto roka si už v nových priestoroch zahrali detskí hádzanári mesta Topoľčany.
viac
14.04.2022
Obnovu športovej haly plánujú ukončiť do konca júna
Rekonštrukcia športovej haly v Detve pokračuje. Podľa uzatvorenej zmluvy o dielo je ukončenie stavebných prác naplánované do konca júna tohto roka. Potvrdil to hovorca Detvy Milan Suja.
viac
01.07.2022
Stavebné práce na obnove športovej haly sa blížia ku koncu
Stavebné práce na obnove športovej haly v Detve sa blížia ku koncu. Potvrdil to hovorca mesta Milan Suja s tým, že samospráva postupne pripravuje podklady pre podanie žiadosti o vydanie kolaudačného rozhodnutia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %