Piatok 21.01.2022
Dnes má meniny 
Vincent
°C
15.01.2022 01:00

Divadlá Prešovského kraja sú opäť otvorené


Ilustračná snímka


Herci župných divadiel už môžu znova hrať pred divákmi. Do konca januára majú pripravených niekoľko predstavení.


Divadlá v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sú znova otvorené. Už dnes môžu diváci vidieť hercov na javisku Divadla Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove v hre Nebezpečné známosti a na doskách Divadla Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove zas v inscenácii Faraóni.

V repertoári má DAD prichystané do konca januára ešte ďalšie štyri predstavenia – Ani mak (19. 1.), Detektor lži (21. 1.), Na revíziu (26. 1.) a Ostali hlupákmi (28. 1.). Aj DJZ plánuje do konca januára odohrať rovnaký počet predstavení – Kráľova reč (17. 1. a 19. 1.), Nebezpečné známosti (18. 1.) a Zbabranú hru (21.1.).

Na základe platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR sa môžu divadelné predstavenia konať len v režime OP, teda očkovaní – prekonaní. Kapacita v hľadisku je na aktuálne predstavenia 50 percent sály.

Otvorené pre verejnosť sú aj krajské múzeá a galérie pre individuálne prehliadky a tiež knižnice a hvezdárne. V organizáciách rovnako platí režim OP s obmedzením jednej osoby na 15 metrov štvorcových. Čitatelia môžu naďalej využívať na vrátenie kníh biblioboxy a pre rýchlejšie vybavenie službu „Objednaj a vyzdvihni“.

Autor: (ts-PSK, Daša Jeleňová, hovorkyňa PSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.10.2017
Spoznaj svoj kraj
V nedeľu 5. 11. sa uskutoční v poradí druhé podujatie celoslovenského projektu Spoznaj svoj kraj, zameraného na prezentáciu folklóru, kultúry a tradícií svojho kraja.
viac
05.03.2019
Prešovský kraj prezentoval starostom sieť cyklotrás
Primátori miest, starostovia obcí a zástupcovia záujmových združení, ktoré sa venujú cyklistickej doprave alebo cykloturistike sa v utorok oboznámili v Prešove so strategickým dokumentom - Kostrovou sieťou cyklistických komunikácií Prešovského kraja.
viac
16.11.2020
Prevádzky kultúrnych inštitúcií sa môžu otvoriť od 16. novembra
Divadlá, kiná a koncertné sály sa môžu od pondelka 16. novembra otvoriť opäť pre verejnosť.
viac
07.12.2020
EDUpointy aj v Trnave, Snine a Prešove
Nadácia Pontis v rámci programu Generácia 3.0 otvára EDUpointy po celom Slovensku v spolupráci s lokálnymi vzdelávacími organizáciami alebo samosprávami. V januári sa na zoznam miest zaradia aj Prešov, Snina a Trnava a celkový počet EDUpointov tak stúpne na 9.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %