Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
05.12.2023 09:00

Dnešná Rada ZMOS bude aj za účasti predstaviteľov z troch rezortov


Ilustračná snímka


Predseda ZMOS Jozef Božik zvolal decembrové rokovanie Rady ZMOS na zajtra 5. decembra 2023 vo Zvolene. Rokovanie Rady ZMOS sa bude venovať aktuálnym témam za účasti ministra životného prostredia, štátneho tajomníka rezortu regionálneho rozvoja a rezortu práce a sociálnych vecí.


Účasť na zajtrajšom rokovaní Rady ZMOS prijal minister životného prostredia Tomáš Taraba, ktorý predstaví pripravované zmeny v legislatívneho životného prostredia. Problematiku regionálneho rozvoja a eurofondov z pohľadu nového vedenia rezortu regionálneho rozvoja predstaví štátny tajomník Michal Kaliňák a aktuálne otázky v oblasti sociálnych vecí prerokujú členovia Rady ZMOS za účasti štátneho tajomníka Branislava Ondruša.

Okrem týchto aktuálnych a nutných tém v programe rokovania Rady ZMOS bude informácia k rozpočtu verejnej správy na roky 2024-2026. Rada ZMOS sa bude venovať interným otázkam ako sú plnenie a návrh na zmenu rozpočtu združenia na rok 2023, návrh rozpočtu združenia na rok 2024 a usporiadanie členstva v rade, predsedníctve a odborných sekciách. Dôležitým bodom rokovania budú výstupy z rokovaní dvadsiatich odborných sekcií Rady ZMOS, ktoré predstavia a formulujú do uznesení Rady ZMOS predsedovia odborných sekcií - členovia Predsedníctva ZMOS.

Rokovanie Rady ZMOS sa uskutoční v hoteli Tenis vo Zvolene zajtra 5. decembra 2023 so začiatkom o 14:00 hod. a bude pokračovať nasledujúci deň 6. decembra 2023 s predpokladaným ukončením rokovania o 12:00 hod.

Rokovaniu Rady ZMOS bude predchádzať paralelne rokovanie komory miest a komory obcí, ktoré zvolal predseda komory miest a primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger a predsedníčka komory obcí a starostka Janovej Lehoty Božena Kováčová. Komory prerokujú konkrétne potreby a riešenia, ktoré následne predložia na prerokovanie a schválenie Rade ZMOS. Budú sa tiež venovať aktuálnym výzvam z Plánu obnovy a odolnosti SR (Cyklovýzva, výzva na zriadenie Centier zdieľaných služieb) a z Programu Slovensko 2021-2027 (výzva pre ZŠ, opatrenia v IÚÍ na regionálnej úrovni).

Počas Rady ZMOS sa uskutoční tlačový brífing ZMOS k návrhu štátneho rozpočtu na rok 2024, k dopadom zmien financovania opatrovateľskej služby na mestá a obce od januára 2024 v rámci národného projektu a k nutnosti dofinancovania všetkých úspešných projektov na podporu Miestnych občianskych a preventívnych služieb (MOaPS) v rámci Programu Slovensko 2021-2027.

Tlačový brífing ZMOS sa uskutoční 5. decembra 2023 o 12:30 hod. v priestoroch hotela Tenis vo Zvolene (Neresnícka cesta 13) za účasti predsedu ZMOS Jozefa Božika a ďalších členov Predsedníctva ZMOS.    

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.02.2017
Z 10. rokovania Rady Združenia miest a obcí Slovenska
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Michal Sýkora zvolal v poradí 10. rokovanie Rady ZMOS. Uskutočnilo sa 7. a 8. februára 2017 v Kongresovej miestnosti hotela Sorea Trigan v Štrbskom Plese.
viac
18.12.2020
Komuniké zo 7. rokovania Predsedníctva ZMOS
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger zvolal na včerajší deň (17. 12) v poradí 7. rokovanie Predsedníctva ZMOS. Kľúčovými témami boli ekonomika, eurofondy aj aktuálna legislatíva.
viac
07.12.2023
Komuniké z rokovania Rady Združenia miest a obcí Slovenska
Rada Združenia miest a obcí Slovenska v zastúpení 133 predstaviteľov členských miest a obcí delegovaných 62 regionálnymi združeniami miest a obcí v území na sa zišla na zasadnutí vo Zvolene, ktoré sa uskutočnilo 5. - 6. decembra 2023.
viac
01.02.2024
Sociálni partneri ZMOS a RÚZ o spolupráci v Aliancii sektorových rád
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik sa stretol s generálnym sekretárom Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) Martinom Hoštákom k témam sociálneho dialógu, spolupráci v rámci novozriadenej Aliancie sektorových rád a k ďalším spoločným témam spolupráce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %