Piatok 10.07.2020
Dnes má meniny 
Amália
°C
30.06.2020 11:30

Do jarného online testovania sa zapojilo vyše 16.100 žiakov


Snímka zdroj: (etest.sk).


V období dištančného vzdelávania, od 6. apríla do 15. júna, mohli všetky základné aj stredné školy využívať 24 druhov e-testov na overovanie vedomostí a zručností žiakov.


Elektronické testy pre žiakov pripravil Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM). V tomto období sa do jarného online testovania zapojilo vyše 16 100 žiakov, ktorí vyriešili 30 570 e-testov, pričom najväčší záujem bol o e-testy z čitateľskej gramotnosti. Informoval o tom odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

NÚCEM poskytol v čase dištančného vzdelávania všetkým základným aj stredným školám vstup do systému e-test s ponukou jarných e-testovaní. Školy mohli svojim žiakom zadávať aj na diaľku online testy z čitateľskej, matematickej, prírodovednej, finančnej, štatistickej gramotnosti, ďalej to boli aj testy z matematiky, slovenského jazyka a literatúry a aj z cudzích jazykov – anglického a nemeckého jazyka.

„Učitelia mali možnosť využívať tieto testy na rozvíjanie gramotností žiakov, nie na overovanie a hodnotenie zapamätaných faktov,” uviedla riaditeľka NÚCEM Romana Kanovská. Ako doplnila, testové úlohy boli vhodné na overenie toho, či žiaci dokážu prepájať poznatky z viacerých predmetov, ako vedia analyzovať texty a vyvodzovať súvislosti, overovali tiež, na akej úrovni je logické myslenie žiakov.

NÚCEM vyhodnotil v období jarného e-testovania 4300 e-testov čitateľskej gramotnosti od stredoškolákov. Žiaci 8. ročníka na základných školách vyriešili viac než 3600 e-testov čitateľskej gramotnosti.

Žiaci mali záujem aj o testy z anglického jazyka, pričom tí zo základných škôl vyplnili viac ako 2500 e-testov na úrovni A2. Žiaci stredných škôl vyplnili 2200 testov na úrovni B1. Z údajov NÚCEM vyplýva, že v systéme E-test v jarnom období vyriešili piataci na základných školách vyše 2500 e-testov matematickej gramotnosti, deviataci vyše 1500. Najmenej školy zadávali svojim žiakom test z nemeckého jazyka na úrovni B1 (154 e-testov). Žiaci riešili aj zábavno-vedomostné testy o čokoláde (vyše 1200 e-testov) a o živote ropúch (takmer 1300 e-testov).

Do jarného e-testovania sa zapájali žiaci základných aj stredných škôl všetkých krajov, pričom najviac žiakov sa zapojilo z Prešovského kraja (vyriešili vyše 7700 e-testov), najmenej z Trenčianskeho kraja (takmer  1400 e-testov).

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.08.2017
Od nového školského roka nastanú zmeny v príspevku na dopravu žiakov
Novela zákona o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zariadení, ktorú poslanci parlamentu odsúhlasili koncom júna, prináša so sebou zmenu v príspevku na dopravu.
viac
18.03.2020
Učitelia a žiaci majú k dispozícii viacero portálov
Krízový štáb vo štvrtok 12. marca rozhodol o zatvorení všetkých škôl a školských zariadení na území Slovenskej republiky od pondelka 16. marca na 14 dní. Prerušenie vyučovania v školách v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu si vyžiadalo využívanie online formy vzdelávania.
viac
05.05.2020
Testovanie digitálnych zručností IT Fitness Test potrvá do 31. júla
IT Fitness Test, ktorý má za cieľ otestovať digitálne zručnosti žiakov, študentov, učiteľov a širokej verejnosti na Slovensku, sa začal v pondelok (4. 5.), pričom potrvá do 31. júla.
viac
30.05.2020
Do e-testovania sa zapojilo takmer 14 000 žiakov
V čase dištančného vzdelávania počas pandémie nového koronavírusu využilo v apríli a máji ponuku elektronických testovaní takmer 14 000 žiakov základných a stredných škôl na Slovensku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %