Pondelok 13.07.2020
Dnes má meniny 
Margita
°C
27.05.2020 11:35

Do mestskej časti Tomčany vybudujú cyklotrasu a chodník pre peších


Ilustračná snímka.


Mesto Martin spustilo v pondelok stavbu cyklotrasy a chodníka pre peších do mestskej časti Tomčany, ktorá si vyžiada investíciu vo výške 367 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.


„Teší ma, keď sa v Martine budujú nové projekty a predovšetkým tie, na ktoré sa čakalo roky. Verím, že Martinčania a obzvlášť obyvatelia Tomčian, budú chodník a cyklotrasu aktívne využívať a už skoro k nej pribudnú aj ďalšie investičné projekty v tejto oblasti,” povedal primátor Martina Ján Danko.

Cyklotrasu s chodníkom vybudujú vpravo pozdĺž cesty III/2146 v smere z Martina do Tomčian. „Začínať sa bude pri vjazde na odstavnú štrkovú plochu za Národným cintorínom a končiť bude pri plánovanom vjazde na súkromné parcely. Vzhľadom na majetkové pomery sa realizácia uskutoční v dvoch etapách,” doplnila Kalmanová.

Cyklistická komunikácia bude obojsmerná s dvomi protismernými pruhmi širokými 1,5 metra, celková prejazdná šírka cyklistickej komunikácie bude tri metre. „Od  cesty III/2146 bude oddelená trávnatým pásom v šírke jeden meter. Od chodníka pre peších, širokého 1,5 metra, bude cyklistická komunikácia oddelená špeciálnou dlažbou pre nevidiacich a slabozrakých – pásom varovnej dlažby a pásom vodiacej dlažby. Súčasťou cyklochodníka bude aj premostenie potoka Silava,” vysvetlila hovorkyňa mesta.

„Verím, že podmienky na realizáciu stavby budú priaznivé a Martinčania budú môcť využívať cyklotrasu a chodník už počas leta,” dodal Danko.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.02.2020
Mesto Martin získalo dotáciu na vybudovanie cyklotrasy do Tomčian
Mesto Martin získalo dotáciu vo výške 376 652 eur v rámci výzvy Ministerstva dopravy a výstavby SR na rozvoj cyklistickej infraštruktúry a už tento rok vybuduje viac ako 800 metrov cyklotrasy do Tomčian. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.
viac
07.05.2020
Vyrúbanú alej pri ceste do obce má nahradiť nová aj s chodníkom
Niekoľko desaťročí starú topoľovú alej pri ceste vedúcej do obce Čerenčany v okrese Rimavská Sobota, ktorú správca komunikácie pre zlý stav stromov vyrúbal, by mala nahradiť nová aj s chodníkom. Informovala o tom starostka Zuzana Študencová.
viac
05.06.2020
Otvorenie prvého úseku cyklochodníka v Leviciach
Symbolicky na Svetový deň bicyklov dňa 3. júna sa uskutočnilo slávnostné otvorenie cyklochodníka na Pereckej ulici v Leviciach.
viac
07.07.2020
V L. Mikuláši pribudne ďalší úsek vnútromestskej cyklotrasy
Mesto Liptovský Mikuláš plánuje v budúcom roku vybudovať ďalší úsek vnútromestskej cyklotrasy v dĺžke takmer pol kilometra. Na stavebné práce získala radnica 88 000 eur z externých zdrojov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %