Sobota 08.08.2020
Dnes má meniny 
Oskar
°C
25.07.2020 11:20

Do polovice septembra majú Trenčania k dispozícii inteligentnú lavičku


Snímka zdroj: (msú).


Do polovice septembra bude Trenčanom a návštevníkom mesta k dispozícii dizajnová inteligentná lavička. Umiestnili ju na zelenej ploche pri Posádkovom klube.


Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, okrem miesta na oddych poskytuje lavička prostredníctvom dvoch USB zásuviek možnosť dobiť si mobilný telefón alebo tablet. V dosahu 100 metrov ponúka i pripojenie na wifi. Čas pripojenia je obmedzený na 60 minút, no hneď potom sa dá pripojiť znovu.

„Lavička funguje vďaka solárnym panelom, tak za slnečného počasia získava energiu. Funguje však aj v prípade zamračenej oblohy. Je v nej zabudovaná záložná batéria. Lavičku Scorpio z tropického dreva mestu bezplatne požičala spoločnosť mmcité street furniture,“ doplnila Ságová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.02.2017
Bratislava uviedla do skúšobnej prevádzky prvú SMART lavičku
V stredu (1. februára) bola za účasti primátora Bratislavy Iva Nesrovnala a námestníčky primátora Ľudmily Farkašovskej na Primaciálnom námestí oficiálne uvedená do prevádzky prvá „inteligentná lavička“ v Bratislave, ktorá bude v testovacej prevádzke tri mesiace.
viac
06.03.2019
Župa už pripravuje rozpočet na rok 2020, zohľadňuje pritom priority jednotlivých
Práce na príprave rozpočtu Trenčianskej župy na roky 2020 - 2022 odštartovali úvodnými stretnutiami v prítomnosti poslancov Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), riaditeľa Úradu TSK a vedúcich zamestnancov jednotlivých odborov a oddelení Úradu TSK.
viac
03.07.2020
Občania kontaktovali kontrolórov i počas koronakrízy
Preverenie hospodárenia verejno-právnej RTVS, pracovno-právnych vzťahov na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave, či konanie samospráv počas trvania pandémie ochorenia COVID-19 žiadali od Najvyššieho kontrolného úradu SR vo svojich podnetoch obyvatelia SR v tomto roku.
viac
24.07.2020
Kaštieľ a archeopark predstavia históriu skla
Vyrobiť si sklenený pohár či šperky budú môcť návštevníci kaštieľa a archeoparku v Hanušovciach nad Topľou počas piatka a soboty (24. a 25. 7.) v rámci sklárskeho workshopu História skla 2020.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %