Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
30.11.2023 09:00

Do školy a do práce jazdili na bicykli a vyhrali


Víťazi 2. ročníka kampane Prešovského samosprávneho kraja Do školy a do práce na bicykli 2023


V septembri sa presúvali za svojimi povinnosťami na bicykli a v novembri boli za svoju aktivitu odmenení hodnotnými cenami. Reč je o účastníkoch 2. ročníka kampane Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Do školy a do práce na bicykli 2023, ktorá už pozná svojich víťazov.


Prešovská krajská samospráva pripravila aj tento rok atraktívnu kampaň Do školy a do práce na bicykli. Prebiehala počas septembra a prilákala približne 150 cyklistov, ktorí využívali pri presune do škôl či do zamestnania bicykel.  Tí z nich, ktorí od 1. do 30 septembra najazdili najviac kilometrov, získali zaujímavé ceny.  Využijú ich pri ďalších cyklovýletoch.

Prešovský samosprávny kraj v rámci kampane vyhodnocoval tri kategórie jazdcov. V mužskej ocenil siedmich  najaktívnejších cyklistov, kde cenu získal jazdec, ktorý najazdil celkovo 918 km. Rovnako sedem cien sa odovzdávalo v ženskej kategórii, pričom najaktívnejšia jazdkyňa prešla až 1 410 km. V kategórii študentov sa súťažilo o päť cien, vyhral ju napokon študent, ktorý si na svoje konto počas trvania kampane pripísal 702 prejdených kilometrov.

Hlavnou podmienkou súťaženia bolo v septembri jazdiť do a zo školy alebo práce na bicykli a každú jazdu si zaznamenávať do konta vytvoreného na stránke www.cyklo.psk.sk. Ak cyklista najazdil aspoň 12 z 22 pracovných dní, teda 24 jázd, automaticky získal tričko. Súťažiaci s najviac najazdenými kilometrami si rozdelili ceny ako horský bicykel, cyklocomputery či cyklobatohy.

Prešovská župa chce cyklistickou kampaňou upriamiť pozornosť na vytváranie kvalitných podmienok pre ekologické a udržateľné druhy dopravy. A tiež na propagáciu a podporu cyklodopravy a cykloturizmu v kraji.

Autor: (ts-PSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.02.2020
Do kampane Do práce na bicykli sa tento rok zapoja aj školy
Mesto Šaľa sa opäť zapojí do kampane Do práce na bicykli. Ako uviedla Dajana Hanesová z mestského úradu, v tomto roku sa do akcie môžu zapojiť aj materské a základné školy. Zatiaľ sa prihlásili dve základné školy (ZŠ) a jedna škôlka.
viac
22.09.2020
Kampaň Do školy na bicykli
Včerajším dňom začala dvojtýždňová kampaň, ktorej cieľom je motivovať deti a ich rodičov, aby vyskúšali ísť do školy inak, ako autom či iným motorovým dopravným prostriedkom. Kampaň organizuje Cyklokoalícia pod záštitou ministra dopravy a výstavby SR.
viac
17.10.2022
Žiaci budú jazdiť do školy na bicykli, v pondelok sa začína 8. ročník kampane
V pondelok (17. 10.) sa spúšťa ôsmy ročník kampane Do školy na bicykli. Cieľom je zlepšovať podmienky pre bezpečné a komfortné dochádzanie do škôl po celom Slovensku pešo alebo na bicykli.
viac
21.08.2023
Verejnosť môže hlasovať v súťaži Kniha roka PSK ešte dva týždne
Ešte dva týždne môže verejnosť zasielať hlas svojmu knižnému favoritovi v tradičnej literárnej súťaži Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja (PSK).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %