Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
29.04.2024 01:10

Do Týždňa dobrovoľníctva sa môžu organizácie hlásiť do konca apríla


www.tyzdendobrovolnictva.sk


Šestnásty ročník kampane Týždeň dobrovoľníctva chce poukázať na to, že aj malé skutky môžu byť veľkým hrdinstvom. Bude sa konať od 20. do 26. mája. Organizácie sa doň so svojou aktivitou môžu hlásiť do 30. apríla.


TASR o tom informovali z Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií, ktorá za celoslovenskou kampaňou stojí.        

 "Spoločné malé dobro môže viesť k veľkej zmene v komunitách, spoločnosti, ale aj vo vnútri každého dobrovoľníka a dobrovoľníčky. Tie najmilšie činy sa často dejú nenápadne. Považujeme za dôležité ukázať, že dobro sa okolo nás stále koná, ľuďom záleží na svojom okolí a chcú ho pozitívne ovplyvňovať," poznamenala riaditeľka platformy a koordinátorka kampane na národnej úrovni Dominika Hradiská.         

Do Týždňa dobrovoľníctva sa každoročne zapájajú občianske združenia, školy, centrá voľného času, samosprávy, knižnice, múzeá či domovy sociálnych služieb. Do aktuálneho ročníka sa možno zapojiť cez oficiálny web www.tyzdendobrovolnictva.sk. Po registrácii môžu organizácie pridávať neobmedzené množstvo dobrovoľníckych ponúk. Dané ponuky budú pre verejnosť zverejnené od 2. mája.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.05.2018
Mladí ľudia budú opäť pomáhať dobrovoľníctvom komunitám v meste
Mladí ľudia budú môcť opäť po roku ukázať, že im záleží na Prievidzi a zaujíma ich, čo sa v nej deje. Od 2. do 10. júna tam uskutočnia týždeň dobrovoľníckych aktivít pod názvom Mladí pre Prievidzu.
viac
12.06.2020
PSK odporúča otvoriť stredné školy vo svojej pôsobnosti na jeden deň
Stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja (PSK) ostanú zrejme zatvorené do posledného dňa školského roka.
viac
14.09.2022
Počas Týždňa dobrovoľníctva je pre záujemcov pripravených viac ako 500 aktivít
Počas Týždňa dobrovoľníctva je od 16. do 22. septembra pre záujemcov pripravených viac ako 500 aktivít. Celkovo sa do 14. ročníka celoslovenskej kampane prihlásilo 250 organizácií.
viac
08.06.2023
Samosprávy, verejné a mimovládne organizácie sa môžu prihlásiť do ETM
Samosprávy, verejné a mimovládne organizácie sa môžu od štvrtka prihlásiť do Európskeho týždňa mobility (ETM). Môžu predstaviť aktivity v prospech zlepšovania udržateľných foriem dopravy a kvality života obyvateľov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %