Streda 27.05.2020
Dnes má meniny 
Iveta
°C
22.05.2020 07:30

Do začiatku júna možno pripomienkovať plán dopravného systému v kraji


Ilustračná snímka.


Verejnosť môže do 2. júna pripomienkovať plán udržateľnej mobility Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Návrh plánu, ktorý je základným nástrojom na zabezpečenie vyváženého rozvoja dopravného systému v regióne, je zverejnený na portáli Ministerstva životného prostredia SR.


BSK spolu s partnermi v oblasti dopravy (napríklad Železnice Slovenskej republiky, Ministerstvo dopravy a výstavby SR, Železničná spoločnosť Slovensko) pripravovali návrh dva roky. „Plán udržateľnej mobility nám dáva presné dáta o pohybe obyvateľov v rámci nášho územia, zároveň tvorí aj podklad pre čerpanie eurofondov v ďalšom programovom období. Zjednodušene, čo sa nachádza v tomto dokumente, môže sa uchádzať o finančnú podporu z Bruselu,” zhrnul predseda BSK Juraj Droba.

Plán mobility prináša riešenia na organizačnej, prevádzkovej a infraštruktúrnej úrovni s dôrazom na verejnú osobnú dopravu a nemotorovú dopravu. Reaguje na súčasnú situáciu, charakterizovanú vysokým podielom individuálnej dopravy, ktorý sa podpisuje pod zhoršenie stavu životného prostredia i zvýšenú závislosť krajiny od nerastných surovín. Ambíciou dokumentu je preto vniesť do dopravného plánovania systematický prístup, vedúci k rovnocennej podpore všetkých módov dopravy. Benefitom tohto prístupu má byť nielen zlepšenie každého druhu mobility, ale aj kvality života ako takého.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.12.2016
Banská Bystrica sa chystá vytvoriť prvý inštitucionálny plán mobility v SR
Mesto pod Urpínom bude mať prvenstvo v oblasti udržateľnej mobility v rámci Slovenska. Spoločne s nadáciou Ekopolis a ďalšími európskymi partnermi realizuje projekt MOVECIT. Ten je podporený v rámci programu Interreg Central Europe a zameriava sa na tvorbu plánov mobility pre inštitúcie.
viac
21.12.2016
Mobilná aplikácia IDS BK by mala byť realitou v roku 2017
Mobilná aplikácia Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) na vyhľadávanie spojov verejnej dopravy spolu s možnosťou priameho nákupu cestovných lístkov, by mala byť realitou v roku 2017.
viac
20.03.2017
Župa obstarala prvé zmeny a doplnky územného plánu regiónu
Od pondelka 20. marca bude mať verejnosť možnosť pripomienkovať územný plán župy. Dokument „Zmeny a doplnky č. 1 Územného plánu regiónu – Bratislavský samosprávny kraj“ bude od pondelka na elektronickej úradnej tabuli, ale k nahliadnutiu bude aj na Úrade BSK.
viac
07.10.2018
Vyplnením dotazníka za lepšiu dopravu
Bratislavský samosprávny kraj spustil dnes dotazníkový prieskum, ktorý bude podkladom pre spracovanie dokumentu „Plán udržateľnej mobility“. Strategický dokument Plán udržateľnej mobility Bratislavského samosprávneho kraja bude základným nástrojom na plánovanie dopravného systému v regióne.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %