Sobota 13.04.2024
Dnes má meniny 
Aleš
°C
22.05.2020 07:30

Do začiatku júna možno pripomienkovať plán dopravného systému v kraji


Ilustračná snímka.


Verejnosť môže do 2. júna pripomienkovať plán udržateľnej mobility Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Návrh plánu, ktorý je základným nástrojom na zabezpečenie vyváženého rozvoja dopravného systému v regióne, je zverejnený na portáli Ministerstva životného prostredia SR.


BSK spolu s partnermi v oblasti dopravy (napríklad Železnice Slovenskej republiky, Ministerstvo dopravy a výstavby SR, Železničná spoločnosť Slovensko) pripravovali návrh dva roky. „Plán udržateľnej mobility nám dáva presné dáta o pohybe obyvateľov v rámci nášho územia, zároveň tvorí aj podklad pre čerpanie eurofondov v ďalšom programovom období. Zjednodušene, čo sa nachádza v tomto dokumente, môže sa uchádzať o finančnú podporu z Bruselu,” zhrnul predseda BSK Juraj Droba.

Plán mobility prináša riešenia na organizačnej, prevádzkovej a infraštruktúrnej úrovni s dôrazom na verejnú osobnú dopravu a nemotorovú dopravu. Reaguje na súčasnú situáciu, charakterizovanú vysokým podielom individuálnej dopravy, ktorý sa podpisuje pod zhoršenie stavu životného prostredia i zvýšenú závislosť krajiny od nerastných surovín. Ambíciou dokumentu je preto vniesť do dopravného plánovania systematický prístup, vedúci k rovnocennej podpore všetkých módov dopravy. Benefitom tohto prístupu má byť nielen zlepšenie každého druhu mobility, ale aj kvality života ako takého.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.03.2017
Župa obstarala prvé zmeny a doplnky územného plánu regiónu
Od pondelka 20. marca bude mať verejnosť možnosť pripomienkovať územný plán župy. Dokument „Zmeny a doplnky č. 1 Územného plánu regiónu – Bratislavský samosprávny kraj“ bude od pondelka na elektronickej úradnej tabuli, ale k nahliadnutiu bude aj na Úrade BSK.
viac
07.10.2018
Vyplnením dotazníka za lepšiu dopravu
Bratislavský samosprávny kraj spustil dnes dotazníkový prieskum, ktorý bude podkladom pre spracovanie dokumentu „Plán udržateľnej mobility“. Strategický dokument Plán udržateľnej mobility Bratislavského samosprávneho kraja bude základným nástrojom na plánovanie dopravného systému v regióne.
viac
07.08.2020
Analýza mobility odhalila silné i slabé stránky mesta
Mesto Trnava pripravuje strategický Plán udržateľnej mobility (PUM) a v súčasnosti je možnosť pripomienkovať do 15. augusta jeho analytickú časť.
viac
14.12.2020
Európska komisia: Plán udržateľnej a inteligentnej mobility
Európska komisia predstavila svoju stratégiu udržateľnej a inteligentnej mobility spolu s akčným plánom 82 iniciatív. Stratégiou sa zmení spôsob, akým sa pohybujú ľudia a tovary v celej Európe a uľahčí sa kombinácia rôznych druhov dopravy počas tej istej cesty.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %