Utorok 26.05.2020
Dnes má meniny 
Dušan
°C
09.05.2020 12:00

Dobrovoľná vojenská príprava sa tento rok nebude realizovať


Snímka zdroj: (tasr).


Dobrovoľná vojenská príprava sa pre pandémiu nového koronavírusu tento rok nebude realizovať.


Vyhlásené preto nebolo ani výberové konanie pre záujemcov. Potvrdila to hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Pandémia ochorenia COVID-19 má vplyv na výcvikové aktivity ozbrojených síl, rovnako sa toto týka aj plánovanej dobrovoľnej vojenskej prípravy,” skonštatovala hovorkyňa. Prípadné zmeny budú včas komunikovať.

Dobrovoľná vojenská príprava je určená pre mladých ľudí od 19 rokov, ktorí chcú absolvovať vojenský výcvik a získať základné vedomosti a zručnosti, potrebné pre plnenie úloh ozbrojených síl a krízového manažmentu. Vlani ju absolvovalo 40 záujemcov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.10.2017
Zákon roka je hotový
Ministerstvo financií SR (MF SR) dokončilo návrh rozpočtu verejnej správy na najbližšie tri roky, ktorý napĺňa ciele programového vyhlásenia vlády a je v súlade s medzinárodnými záväzkami vyplývajúcimi z nášho členstva v eurozóne.
viac
01.11.2017
A. Hrnčiar sa po zrušení nútenej správy v Martine nevzdá funkcie primátora
Podpredseda Národnej rady SR Andrej Hrnčiar sa nevzdá funkcie primátora mesta Martin, hoci tomu už zrušili nútenú správu.
viac
07.04.2020
Zoznam vládnych opatrení prijatých na obdobie Veľkej noci
Voľný pohyb osôb bude obmedzený od 8. do 13. apríla 2020, teda počas veľkonočných sviatkov. V rámci návrhu na rozšírenie opatrení núdzového stavu podľa zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu o tom vláda rozhodla na pondelkovom rokovaní.
viac
09.05.2020
Slovensko si dnes pripomenie Deň Európy
Deň Európy si Slovensko aj napriek pandémii nového koronavírusu pripomenie množstvom online podujatí, ale aj umením v uliciach Bratislavy. Oslavy pripravilo Zastúpenie Európskej komisie (EK) na Slovensku. Pripomína však, že oslavy sa budú realizovať za dodržania prísnych protipandemických opatrení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %