Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
11.04.2024 01:50

Dobrovoľníci i školáci v rámci festivalu Zelenšie mesto vyčistia Vráble


Plagát Zelenšie mesto


Materské, základné a stredné školy vo Vrábľoch i viac ako 20 občianskych združení a spolkov, ktoré pôsobia v meste, sa zapoja do festivalu Zelenšie mesto. Ako informovali organizátori z občianskeho združenia Vráble, festival sa bude konať 20. apríla na nádvorí Starej octárne.


Dopoludňajší program s názvom Upracme Vráble bude vyhradený upratovaniu viacerých lokalít mesta. "Našou snahou je zapojiť do zberu odpadkov na verejných priestranstvách čo najviac ľudí z mesta. Cieľom nie je len upratať mesto Vráble, ale aj inšpirovať ostatných, aby si všímali svoje okolie. Minulý rok sa do upratovania Vrábeľ zapojilo vyše 1400 účastníkov a spoločne sa vyzbieralo 3,2 tony odpadu," uviedol Tibor Lieskovský zo združenia Vráble si ty.         

Popoludňajší program Festivalu Zelenšie mesto bude venovaný oslave Dňa Zeme. "Jeho súčasťou bude prednáška o význame a výhodách dobrovoľníctva, Inštitút cirkulárnej ekonomiky sa vo svojej prednáške bude zasa zaoberať otázkou, či je cirkulárna ekonomika nástrojom na riešenie klimatickej krízy. V rámci kultúrneho programu festivalu sa jeho najmladší účastníci môžu tešiť na divadelné predstavenie Na Zemi dobre mi, ktoré príde odohrať Divadlo na hojdačke," doplnil Lieskovský.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.08.2016
Mesto pripravuje nový územný plán
Mesto Vráble pripravuje nový územný plán. Mesto ako orgán územného plánovania konštatovalo, že sa zmenili územno-technické, hospodárske a sociálne predpoklady a na základe toho rozhodlo o obstaraní nového Územného plánu mesta Vráble.
viac
17.05.2019
Dobrovoľníci spoja Prešov s celým krajom
Mestský festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto sa v aktuálnom ročníku rozšíri do celého Prešovského kraja. Už v budúcom týždni budú stovky dobrovoľníkov upratovať verejné priestranstvá, parky, okolia škôl či športovísk v deviatich mestách regiónu.
viac
01.12.2020
Vezmi si ma mapuje nadšencov – bojovníkov proti pohodenému odpadu
Nielen počas aktivít ako Deň zeme, Naše mesto či Svetový čistiaci deň stovky dobrovoľníkov, združených v projekte Vezmi si ma, vyhľadávali a čistili prírodu od voľne vyhodených odpadov.
viac
23.06.2023
Dobrovoľníci v Prešove vyzbierali vyše 100 vriec odpadu
Dobrovoľníci v Prešove vyzbierali v rámci šiesteho ročníka Festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto vyše 100 vriec odpadu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %