Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
02.12.2022 07:45

Dobrovoľníci môžu žiadať o financie na výsadbu stromov do výšky 4000 eur


Ilustračná snímka.


Nadácia Ekopolis organizuje program Sadíme budúcnosť. Dobrovoľníci môžu žiadať o finančnú podporu na svoje projekty výsadby stromov do výšky 4000 eur.


Výzva je otvorená do 13. januára 2023. Informovala o tom PR manažérka Nadácie Ekopolis Martina Ragalová Hromadová.

"Veľmi vítanými sú výsadby vetrolamov a remízok na poliach, ktoré budú brániť vysychaniu krajiny, spomalia pôdnu eróziu, zadržia vodu a poskytnú útočisko pre živočíchy. Cennými výsadbami sú i parčíky na sídliskách, ktoré ich robia najmä v letnom období znesiteľnejšími pre miestnych obyvateľov a zároveň skrášľujú okolie," povedal riaditeľ Nadácie Ekopolis Peter Medveď.

O grant je možné požiadať iba prostredníctvom online formulára. "Komisia hodnotí projekty na základe vopred stanovených kritérií, akými sú miera zapojenia komunity, kvalita výsadby a následnej starostlivosti, ale aj efektívnosť rozpočtu," priblížil člen výberovej komisie z nadácie Milan Hronec. Doplnil, že pri výbere prihliadajú i na celkové geografické rozloženie projektov, aby bolo pokryté celé Slovensko.

Program Sadíme budúcnosť sa zameriava na výsadby v krajine mimo lesa, ktorá je najviac poznačená ľudskou činnosťou. Grantový program ponúka pokrytie výsadbového i doplnkového materiálu, jeho dopravy a následnej starostlivosti počas troch rokov. Zafinancuje aj nevyhnutné úpravy terénu, náradie či odborné poradenstvo. Záštitu nad iniciatívou prebralo ministerstvo životného prostredia a odborným garantom je Slovenská agentúra životného prostredia.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.12.2021
Granty z programu Zelené oázy umožnia výsadbu už na jar
Každá zeleň sa počíta, ale stromy sú vraj jej kráľovskou korunou. Neslúžia len na ozdobu. Klimatická kríza ukazuje ich silu a našu vzájomnú previazanosť. Program Zelené oázy preto aj v ďalšom ročníku rozdá granty prednostne na výsadbu stromov.
viac
17.12.2021
Nová iniciatíva Sadíme budúcnosť spúšťa prvé kolo na získanie grantov
Nový program nadácie Ekopolis ponúka pokrytie nákladov na výsadbu, starostlivosť o stromy, odborný dohľad a zafinancuje i potrebný materiál, náradie alebo dopravu.
viac
10.11.2022
Z grantovej výzvy získalo 21 projektov na výsadbu stromov vyše 55 000 eur
Sumou viac ako 55.000 eur podporila Nadácia Ekopolis túto jeseň 21 projektov zameraných na výsadbu stromov po celom Slovensku.
viac
28.08.2023
Program Sadíme budúcnosť podporí na jeseň 13 projektov za vyše 36 000 eur
Program Sadíme budúcnosť podporí túto jeseň 13 komunitných projektov po celom Slovensku za viac ako 36.000 eur. Ide o projekty z Banskej Štiavnice, Bošácej, Dlhej nad Váhom, Babína, Brhloviec, Pezinka, Levíc, Nitry, Partizánskeho, Kremnice, Bánova, Šalgočky a Hnúšte.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %