Piatok 28.02.2020
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
11.03.2016 09:00

Dôdchodcovia môžu použiť seniorkarty v desiatkach prevádzok v Považskej Bystrici


Seniori dostanú zľavy takmer 40 prevádzkach v Považskej Bystrici. (Foto: tasr)


Zľavy v takmer 40 rôznych prevádzkach v Považskej Bystrici môžu využívať vďaka novým kartám považskobystrickí seniori. V rámci pilotného projektu vydalo mesto 1000 seniorkariet pre občanov v dôchodkovom veku.


Ako TASR informovala hovorkyňa mesta Iveta Kováčiková, v pilotnej fáze zabezpečila samospráva viac ako 1000 kariet, ktoré dostanú členovia denných centier mesta a iných spoločenských a záujmových združení. Ak sa karta osvedčí, chce ju radnica v budúcnosti zabezpečiť pre všetkých seniorov v meste. "Seniorkarta je určená seniorom žijúcim v našom meste a prináša ucelený systém zliav, ktoré si môžu uplatniť napríklad pri návšteve kultúrnych, športových alebo spoločenských podujatí, ale ponúka aj zľavy z ďalších oblastí akými sú napríklad zdravie, stravovanie, nákupy a služby.

S kartou získajú seniori zľavy u partnerov projektu, ich zoznam nájdu v informačnej brožúre, ktorú dostanú spolu s kartou," priblížila Kováčiková s tým, že v Považskej Bystrici žije momentálne okolo 6500 obyvateľov nad 62 rokov. Na jednu seniorkartu vynaložila radnica sumu deväť eur. Súčasťou karty, ktorá má jedinečný kód, je podľa hovorkyne jednoduchý formulár, ktorý každý držiteľ karty vyplní a odovzdá úradu. Údaje slúžia na evidenciu v elektronickom systéme, ale najmä na vyhodnotenie efektívnosti použitia karty, frekvencie použitia, ktoré typy obchodov alebo služieb občania najviac využívajú a podobne. "Na základe takto získaných údajov po pilotnej fáze projektu radnica rozhodne o pokračovaní, rozšírení alebo zastavení projektu," uzavrela Kováčiková s tým, že počet prevádzok poskytujúcich zľavy budú priebežne rozširovať.

Autor: (tasr, red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.02.2020
Konferencia Tradičné remeslá včera a dnes
Bratislavský samosprávny kraj spolu s partnermi každoročne organizuje konferenciu s názvom Tradičné remeslá včera a dnes. Prináša ju aj tento rok. Jej ústrednými témami sú vývoj tradičných remesiel, prezentácia projektových výstupov a digitalizácia.
viac
21.02.2020
Pri Zemplínskej šírave vzniká rekreačný komplex za šesť miliónov eur
Pri Zemplínskej šírave má na ploche približne 12 hektárov vzniknúť rekreačný komplex. Informovala o tom Lucia Ciriaková zo spoločnosti CEE Real Estate Group, ktorá je investorom projektu.
viac
22.02.2020
Šaľa chce revitalizovať priestor pred železničnou stanicou
Šalianska radnica pripravuje projekt riešenia priestoru pred železničnou stanicou. Mesto tam chce okrem revitalizácie vybudovať aj záchytné parkovisko, premiestniť tam autobusovú stanicu, vybudovať pešiu časť, chodníky, zeleň a infraštruktúru pre cyklistov.
viac
21.02.2020
S pomocou kraja získali obce na svoje projekty už viac ako milión eur
Od polovice minulého roka ponúka Rozvojová agentúra Banskobystrického samosprávneho kraja službu písania projektov pre malé obce. S jej pomocou sa už samosprávam podarilo získať viac ako milión eur na päť projektov, ďalšie sú v procese schvaľovania.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.84 %