Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
21.05.2024 10:05

Doterajší Stredoškolský parlament nahradí Krajský mládežnícky parlament


Ilustračná snímka: Teraz.sk


Poradný orgán predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) - Stredoškolský parlament, nahradí po novom Krajský mládežnícky parlament TSK. Štatút nového parlamentu schválili tento týždeň poslanci Zastupiteľstva TSK.


Ako informoval riaditeľ Úradu TSK Marek Briestenský, aktuálna zmena legislatívy umožňuje zriadiť Krajský mládežnícky parlament TSK so svojím štatútom.         "V mládežníckom parlamente sa budú riešiť praktické záležitosti a problémy mladých ľudí s okamžitou reakciou predsedu TSK," skonštatoval riaditeľ.         

Pôjde o reprezentatívne zoskupenie mladých ľudí, v ktorom budú mať možnosť zastúpenia všetky stredné školy bez ohľadu na zriaďovateľa. Jeho úlohou bude podávať návrhy a podnety týkajúce sa podpory solidarity a porozumenia medzi mladými ľuďmi, rozvoja mimoškolských aktivít či podpory neformálneho vzdelávania.         

Krajský mládežnícky parlament TSK bude spolupracovať so školskými, obecnými, mestskými, krajskými parlamentmi na národnej i medzinárodnej úrovni, usporadúvať a zúčastňovať sa na spoločenských akciách. Koordinácia nad jeho činnosťou bude v gescii koordinátora práce s mládežou TSK.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.03.2020
TSK poskytne tri stredoškolské internáty na karanténu
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) poskytne bezplatne tri stredoškolské internáty ako miesto pre karanténu. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška, podľa ktorého ide o neupotrebiteľný majetok kraja.
viac
27.12.2021
Petržalský mládežnícky parlament plánuje projekty aj v roku 2022
Petržalský mládežnícky parlament (PMP), ktorý je iniciatívnym a poradným orgánom starostu i mestskej časti, pripravuje viaceré aktivity aj v roku 2022. Zamerať sa chce najmä na životné prostredie, infraštruktúru, kultúru a šport, ale aj prepojenie formálneho a neformálneho vzdelávania.
viac
07.09.2022
Rada mladých sa pretransformuje na mládežnícky parlament
Rada mladých mesta Prievidza bude od svojho nového funkčného obdobia pôsobiť ako mestský mládežnícky parlament, do ktorého si budú môcť oprávnené subjekty delegovať viac zástupcov.
viac
19.01.2024
Mesto hľadá nových členov mládežníckeho parlamentu
Topoľčianska radnica hľadá mladých ľudí, ktorí by chceli pracovať v mestskom mládežníckom parlamente. Ako informovala, záujemcovia z radov stredoškolákov sa môžu prihlásiť najneskôr do 31. januára.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %