Nedeľa 07.03.2021
Dnes má meniny 
Tomáš
°C
18.04.2020 12:20

DPB zavádza od pondelka mimoriadny prevádzkový režim električiek a trolejbusov


Ilustračná snímka: (dpb).


Dopravný podnik Bratislava (DPB) zavádza od pondelka (20. 4.) mimoriadny prevádzkový režim električiek a trolejbusov.


Ide o dočasné úsporné opatrenie, ktorým dopravca reaguje na pokles počtu cestujúcich v mestskej hromadnej doprave (MHD), ktorý spôsobila situácia okolo pandémie nového koronavírusu. DPB deklaruje, že nepríde k žiadnej strate spojení, iba k miernemu predĺženiu čakania na spoje.

„Špeciálny režim 'pracovný deň (COVID-19)' sa dotkne predĺženia intervalov električkových a trolejbusových liniek. Tieto však budú kompenzované opätovným obnovením premávky posilovej linky 7 v hodinách rannej i poobednej špičky a udržaním intervalu liniek 33 a 211,” informoval vedúci odboru marketingu a komunikácie DPB Matej Michlík. Na linke 201 bude v rannej špičke každý druhý spoj premávať iba v úseku Hlavná stanica – Hraničná, cestujúci by preto mali venovať zvýšenú pozornosť označeniu cieľa trolejbusov.

Zmeny sa uskutočnia pre rozhodnutie bratislavského magistrátu ako objednávateľa dopravných výkonov DPB, na základe analýz riešenia optimálneho postupu pri zachovaní mobility obyvateľov i návštevníkov hlavného mesta a na základe výrazného prepadu tržieb DPB.

„Cestujúci bratislavskou MHD budú o zmenách na dotknutých linkách informovaní na každej zastávke zvýrazneným oranžovým stĺpcom v cestovných poriadkoch, ktorý bude platiť počas pracovných dní. Počas víkendov a sviatkov zostávajú v platnosti súčasné intervaly a rozsah dopravy,” spresnil Michlík.

Linky, ktoré majú v cestovných poriadkoch uvedený stĺpec "školské prázdniny", budú v pracovných dňoch naďalej premávať podľa prázdninových cestovných poriadkov. Ostatné linky budú v pracovných dňoch premávať podľa odchodov uvedených v stĺpci "pracovné dni", respektíve "pracovné dni (COVID-19)". V súvislosti s obnovením prevádzky v automobilovom závode Volkswagen Slovakia sa zároveň od pondelka obnovuje premávka liniek 25, 26 a 92 v plnom rozsahu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.04.2020
Od 2. apríla budú v BBSK autobusy premávať v režime Sobota Plus
Autobusové linky prímestskej autobusovej dopravy, ktoré prevádzkuje SAD Zvolen a SAD Lučenec, budú v Banskobystrickom kraji premávať od štvrtka 2. apríla v upravenom režime Sobota Plus. Zredukovanie počtu spojov patrí k ďalším opatreniam pred šírením nového koronavírusu.
viac
22.04.2020
Bratislavská župa zvýšila počet spojov v pracovné dni
Na základe zvýšeného počtu cestujúcich za posledné dva týždne a takisto požiadaviek cestujúcich zaviedol Bratislavský samosprávny kraj špeciálny režim v prímestskej autobusovej doprave. V platnosti je od nedele 19. 4. 2020.  
viac
09.05.2020
Od pondelka budú prímestské autobusy v TTSK jazdiť v prázdninovom režime
Cestujúcich v prímestskej autobusovej doprave v trnavskej župe čaká od budúceho týždňa zmena. Autobusy budú od pondelka 11. mája 2020 jazdiť v režime školských prázdnin.
viac
30.10.2020
Mení sa režim cestovných poriadkov prímestskej autobusovej dopravy
Počas najbližších týždňov budú prímestské autobusy v Žilinskom kraji jazdiť v obmedzenom režime. Dôvodom sú mimoriadne prázdniny stanovené ministerstvom školstva ako i platný zákaz vychádzania v rámci "čiastočného lockdownu".
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %