Pondelok 09.12.2019
Dnes má meniny 
Izabela
°C
03.08.2019 11:25

Dubnica nad Váhom má svoj prvý komplexný náučný chodník


Ilustračná snímka (tasr)


Informácie o pamiatkach a osobnostiach, o obyvateľstve, hospodárstve a prírodných podmienkach ponúka nový Náučný chodník dubnickým chotárom. Informačné tabule vedú od centra Dubnice nad Váhom až ku studničke na Medzihorí.


Podľa tvorcu náučného chodníka Adama Reháka z občianskeho združenia Sivý vlk v Dubnici doteraz neexistoval komplexný náučný chodník. Nový chodník je dlhý necelé tri kilometre, prevýšenie je 157 metrov a určený je najmä pre rodiny s deťmi.       

“Považujem za veľmi dôležité, aby občania poznali svoje mesto, jeho históriu, vývoj a okolitú prírodu. Len vtedy si ho môžu vážiť, chrániť a byť hrdí na to, kde žijú. S tým však treba začať už od malička, preto je takýto chodník vhodným nástrojom pre deti, napríklad aj v rámci školského vyučovania priamo v teréne,” priblížil Rehák s tým, že jeho cieľom bolo vytvoriť most medzi zastavaným územím a prírodou.       

Ako dodal, samotné informačné tabule sú spracované moderne a prinášajú viacero zaujímavých prvkov. “V dnešnej dobe je veľmi dôležité udržiavať tempo s technologickým pokrokom, práve preto, aby bol chodník atraktívny a pritiahol aj mladých. Grafika a vzhľad náučných tabúľ má pôsobiť moderne a zároveň jednoducho. Jedinečnosť projektu vidím v umiestnení QR kódov, ktoré presmerujú na webovú stránku projektu. Na stránke si môžu záujemcovia celú trasu prejsť online, prezrieť si tabule či vypočuť audiokomentár,” doplnil autor projektu.       

O osadenie ôsmich informačných tabúľ ako súčasti jednotlivých stanovíšť náučného chodníka sa v rámci podpory projektu postaralo mesto Dubnica nad Váhom.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.12.2017
Silvestrovský výstup na Strážov
Strávte posledný deň v roku 2017 aktívne - turistikou! 
viac
12.10.2018
Víťazmi Majstrovstiev SR v hasičskom športe sa stali hasiči z Popradu
Družstvo z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Poprade zvíťazilo v celkovom bodovaní 46. ročníka Majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe, ktoré sa začali v utorok (9.10.) v Dubnici nad Váhom a v stredu vyvrcholili v areáli OR HaZZ v Martine.
viac
23.11.2018
Dubnická priemyslovka oslavuje sedemdesiatku
Stredná priemyselná škola v Dubnici nad Váhom v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja oslávi okrúhle 70. výročie svojho založenia. Vychovala hokejistu Mária Bližňáka i súčasného župana Jaroslava Bašku.
viac
26.09.2019
Folklórny súbor Mladosť oslávil polstoročnicu
Vo veľkej sále Domu kultúry v Dubnici nad Váhom sa v piatok 20. septembra po celý večer rozliehali folklórne tóny. Dôvodom bol slávnostný program s názvom Zlatá Mladosť pri príležitosti 50. výročia založenia súboru.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %