Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
19.02.2021 08:35

Envirofond spolu so ŠOP spustil druhýkrát Program ochrany prírody


Ilustračná snímka: (tasr).


Zabezpečiť starostlivosť o chránené časti prírody a krajiny Slovenska, podporiť ochranu prírody a pozitívny vzťah k nej má Program ochrany prírody. Druhýkrát ho spustil Environmentálny fond v spolupráci so Štátnou ochranou prírody (ŠOP) SR. Informovala o tom hovorkyňa ŠOP SR Anna Weissová.


O dotáciu je možné požiadať v troch činnostiach. Ide o praktickú starostlivosť a manažment osobitne chránených častí prírody a krajiny, podporu infraštruktúry ochrany prírody a udržateľných foriem turizmu a tiež oblasť envirovýchovy, približuje Weissová.

Maximálna výška dotácie pre fyzické osoby, neziskové organizácie či nadácie je podľa Weissovej 5000 eur. Mikroregionálne združenia obcí a miestne akčné skupiny môžu získať finančnú podporu až do výšky 8000 eur.

„V minulom roku bolo z Programu ochrany prírody realizovaných viac než 30 projektov a celkový objem poskytnutých finančných prostriedkov presahoval 150 000 eur,” uviedla Weissová. Dodala, že žiadatelia zrekonštruovali a dobudovali infraštruktúru náučného chodníka Vtáčím rajom v Chránenom vtáčom území Senianske rybníky. Spišská Stará Ves vďaka dotácii zlepšila úkrytové a hniezdne možnosti pre netopiere a vybrané druhy vtákov. V Galante ošetrili stromy v chránenom areáli Galantský park.

Záujemcovia môžu svoje žiadosti podávať do 19. marca 2021.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.09.2020
Prihlasovanie na pozíciu riaditeľa Envirofondu predĺžené do 18. septembra
Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky ako správca štátneho účelového fondu Environmentálny fond so sídlom v Bratislave predlžuje lehotu na podávanie žiadostí o účasť na výberovom konaní na obsadenie funkcie riaditeľa Environmentálneho fondu o 10 pracovných dní, t.j. do 18.septembra.
viac
17.02.2021
Nitra pripravuje výstavbu kanalizácie na troch uliciach
Mesto Nitra sa uchádza o dotáciu 400 000 eur na výstavbu kanalizácie. Z nenávratného finančného príspevku z Environmentálneho fondu má byť postavená kanalizácia na troch uliciach.
viac
03.05.2021
Z dotácie Envirofondu vybuduje Horná Potôň 1500 metrov kanalizácie
Obec Horná Potôň v okrese Dunajská Streda získala z Environmentálneho fondu 1,189 milióna eur a tak môže budovať ďalšiu vetvu kanalizácie pre domácnosti.
viac
13.06.2023
Na zelené projekty môžu získať samosprávy, školy i nadácie 3,5 mil. eur
Na ochranu prírody a krajiny, rozvoj regiónov národných parkov (NP) a environmentálne vzdelávanie vyčlenilo ministerstvo životného prostredia (MŽP) prostredníctvom Environmentálneho fondu (EF) a Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR viac ako 3,5 milióna eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %