Utorok 10.12.2019
Dnes má meniny 
Radúz
°C
15.11.2019 03:05

Európske fórum pre čistejšie ovzdušie


Ilustračná snímka, zdroj: EurActiv.sk


Čistý vzduch je pre zdravý život nevyhnutný. Napriek tomu, že za posledné desaťročia sa kvalita ovzdušia v EÚ zlepšila, znečistené ovzdušie naďalej spôsobuje respiračné a kardiovaskulárne ochorenia a patrí medzi najčastejšie príčiny predčasných úmrtí v Európe.


S cieľom hľadať účinné riešenia tohto závažného problému zorganizovala Európska komisia v Paríži v roku 2017 historicky prvé Európske fórum pre čistejšie ovzdušie (EU Clean Air Forum), na ktorom sa zúčastnilo vyše tristo zástupcov ministerstiev, akademickej obce, starostov, zástupcov priemyslu a občianskej spoločnosti. Záver podujatia bol jednoznačný – dosiahnuť zlepšenie kvality ovzdušia možné je, ale len cestou spoločného úsilia naprieč sektormi, politikami a v spolupráci s verejnosťou. Európska komisia v tomto procese odhodlane pokračuje a organizuje druhé Európske fórum pre čistejšie ovzdušie, ktoré sa uskutoční v dňoch 28. - 29. novembra v Bratislave.       

Podujatia sa zúčastnia poprední štátnici na národnej i európskej úrovni - ako napríklad eurokomisár Karmenu Vella (celý zoznam rečníkov je na: https://ec.europa.eu/info/events/eu-clean-air-forum-2019-nov-28_en)      

 V prípade záujmu zúčastniť sa na celom podujatí na Bratislavskom hrade, je potrebné účasť potvrďte mailom a všetkých účastníkov za  médium do 15. novembra zaregistrovať na: https://eucleanairforum.teamwork.fr/en/registration      

V prípade záujmu zúčastniť sa len tlačovej konferencie, ktorá sa uskutoční na hrade 28. novembra o 10.15 h, tak registrácia nie je nutná, stačí iba potvrdenie účasti emailom (bližšie informácie o účastníkoch budú ešte doplnené).       

Panelová diskusia pre verejnosť "Vzduch, ktorý dýchame", ktorá sa bude konať vo štvrtok, večer 28. novembra v Primaciálnom paláci v Bratislave. Zoznam účastníkov a ďalšie informácie sú na: https://www.facebook.com/events/2803072606389742/      

TASR o tom  informoval Slavomír Held z odboru komunikácie, kancelária ministra.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.01.2017
Minister L. Sólymos avizuje zdraženie skládkovania odpadov
Skládkovanie má na Slovensku zdražieť. Ministerstvo životného prostredia plánuje pripraviť nový zákon o poplatkoch za uloženie odpadov, avizoval dnes (24. 1.) na tlačovej konferencii šéf rezortu László Sólymos.
viac
26.11.2017
Silné mesto pre lepší život
Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) organizuje v utorok (28. 11. 2017) v Žiline už 8. ročník Medzinárodnej konferencie životné prostredie miest s podtitulom Silné mesto pre lepší život.
viac
13.07.2018
Slovensko bude hostiť stovky expertov na ochranu ovzdušia
Bratislava zvíťazila v silnej konkurencii. Bude hostiť prestížne environmentálne podujatie. V novembri 2019 sa v Bratislave uskutoční európske fórum pre čistejšie ovzdušie - Clean Air Forum.
viac
02.04.2019
Študentský tím z Nitry odštartoval súťaž PRE VODU
Súťaž „Pre vodu“, ktorá sa venuje riešeniu konkrétnych problémov pri hospodárení s vodou v mestách a obciach na Slovensku, sa začiatkom jari dostáva do terénnej fázy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %