Streda 08.07.2020
Dnes má meniny 
Ivan
°C
12.11.2019 12:05

Festival Vysoké hory Nitra ponúkne horské filmy i sprievodný program


Festival Vysoké hory Nitra - logo


Prehliadku horských filmov, výstavu fotografií i detský environmentálny program ponúkne v sobotu 16. novembra festival Vysoké hory Nitra. V poradí 14. ročník podujatia sa bude už tradične konať vo veľkej zasadačke nitrianskeho mestského úradu.


Návštevníci sa môžu tešiť aj na prezentácie od viacerých osobností, horolezcov, cestovateľov a filmárov.       

V programe nebudú chýbať kvalitné a oceňované filmy. Bude medzi nimi aj film Rasťa Hatiara Vrcholová príťažlivosť, ktorý predstavuje horolezecký a životný príbeh himalájistu Petra Hámora. Diváci uvidia aj dokument Pavla Barabáša Tieň jaguára ocenený na festivaloch doma a v zahraničí.       

Organizátori festivalu si pripomenú aj nedožité 85. narodeniny a zároveň 35. výročie úmrtia horolezca Jozefa Psotku. „Porozprávať o ňom prídu jeho syn Ján Psotka a horolezec Vladimír Launer. Pacifickú hrebeňovku dlhú 4280 kilometrov predstavia Pavel Sabela a Miloslav Daníšek. V krátkom filme Viliama Bendíka Bicykel sa zasa diváci presvedčia, že aj kus železa môže mať svoju dušu," povedal PR manažér festivalu Radovan Baláž.       

Ako pripomenul, v programe dostanú priestor aj Nitrania. Tento rok to budú Ivan Breský s videom o prírodných krásach juhozápadu USA a Ľuboš Kanás s filmom o zákutiach hôr a prírody nad Nitrou. „K festivalu už neodmysliteľne patrí Detský piatok určený žiakom nitrianskych škôl. Je zameraný na upevnenie environmentálneho povedomia detí a ich vzťahu k pohybovým aktivitám v prírode. Už siedmykrát sa uskutoční aj poznávací výlet do Zoborských vrchov,“ dodal Baláž.       

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.11.2016
Festival umeleckej tvorby o horách predstavuje program
Horský internetový klub (HIK) v spolupráci s mestom Ružomberok, Zväzom slovenských fotografov a cestovateľským portálom Infoglobe organizujú v poradí už 9. ročník medzinárodného festivalu umeleckej tvorby o horách – HORALFEST 2016.
viac
22.06.2017
Park Film Fest prichádza s mnohými novinkami
Film a Trenčianske Teplice k sebe neodmysliteľne patria už viac ako štvrťstoročie. Bohatý program v kinosálach, ale aj bohaté sprievodné podujatia. Diskusie, koncerty, ale aj párty. Zábava pre každého v tých najrôznejších formách. Aj to je Park Film Fest.
viac
06.10.2017
Súťaže 25. ročníka festivalu horských filmov sa zúčastní 52 snímok
Súťaže jubilejného 25. ročníka Medzinárodného festivalu horských filmov (MFHF), ktorý štartuje v stredu 11. októbra v Poprade, sa zúčastní 52 filmov z 20 krajín.
viac
27.09.2019
Agrofilm dozrel a opäť prináša bohatú úrodu
Medzinárodný filmový festival Agrofilm slávnostne otvoria v pondelok 30. septembra 2019 o 10,00 hod. na pôde jeho organizátora NPPC v Lužiankach.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %