Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
02.03.2022 09:30

Fiľakovo chce rekonštruovať chodníky na Farskej lúke za takmer 500 000 eur


Sídlisko Farská lúka vo Fiľakove. Autor snímky: (Klaudia Mikuš Kovácsová).


Samospráva Fiľakova v okrese Lučenec chce komplexne zrekonštruovať všetky chodníky medzi bytovými domami na Farskej lúke a v časti Daxnerovej ulice.


Ako informovala hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová, mesto sa v rámci projektu za takmer 500 000 eur uchádza o dotáciu z Ministerstva vnútra SR.

Myšlienkou rekonštrukcie chodníkov na Farskej lúke sa samospráva zaoberá už niekoľko rokov. Na sídlisku začalo mesto v roku 2016 s postupnou rekonštrukciou materskej školy, o dva roky neskôr boli vyasfaltované aj všetky sídliskové cesty.

"V tejto časti mesta mala samospráva dlhé desaťročia veľký investičný dlh. Neinvestovalo sa do škôl, ihrísk ani infraštruktúry. Vedeli sme, že aj obnova chodníkov je pre tamojších vyše 1800 obyvateľov veľmi dôležitá, preto sme hľadali možnosti, ako takúto nákladnú investíciu zrealizovať," uviedol primátor Fiľakova Attila Agócs.

V rámci aktuálneho projektu chce samospráva zrekonštruovať všetky hlavné i prepojovacie chodníky so všetkými prístupmi do vchodov v celkovej dĺžke takmer 2000 metrov. Chodníky na Farskej lúke sú podľa mesta v súčasnosti v nevyhovujúcom stave a ich konštrukcia je v niektorých úsekoch porušená až do podkladovej vrstvy.

"Zrealizované preto budú výkopy a zhutnené násypy zo stabilizovanej zeminy, všetky chodníky dostanú nový asfaltový povrch. Prístup k nim bude bezbariérový, rovnako ako prístupy z priechodov pre chodcov, ktoré budú tiež osvetlené a vybavené navigačnými dlažbami pre nevidiacich," doplnila Mikuš Kovácsová.

Projekt rekonštrukcie chodníkov na Farskej lúke je výsledkom spolupráce fiľakovskej samosprávy s Úradom Banskobystrického samosprávneho kraja a Svetovou bankou v rámci iniciatívy Catching-Up Regions. Ide pritom o prvý zo štyroch plánovaných projektov iniciatívy, ktorých cieľom je zlepšiť infraštruktúru v lokalitách obývaných väčšou skupinou marginalizovaných komunít.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.03.2020
Na sídlisku Farská lúka pribudne nové parkovisko aj ihrisko
Nové parkovisko aj ihrisko vznikne v blízkej budúcnosti na sídlisku Farská lúka vo Fiľakove v okrese Lučenec. Parkovisko chce samospráva podľa primátora Attilu Agócsa vybudovať ešte v tomto roku, ihrisko najneskôr v budúcom.
viac
04.05.2021
Do rekonštrukcií ciest plánuje Dolný Kubín investovať takmer milión eur
Dolnokubínska samospráva chce v tomto roku investovať takmer jeden milión eur do opráv ciest a chodníkov. Rekonštrukcie sa dotknú viacerých miestnych komunikácií, niektoré z nich na opravu čakajú vyše 40 rokov. Informoval o tom Martin Buzna z dolnokubínskej radnice.
viac
25.08.2022
Mesto získalo dotáciu na obnovu chodníkov na Farskej lúke
Samospráva Fiľakova uspela so svojou žiadosťou o dotáciu na komplexnú obnovu všetkých existujúcich chodníkov medzi bytovými domami na Farskej lúke a v časti Daxnerovej ulice.
viac
30.08.2022
Mesto získalo takmer 433 000 eur na obnovu chodníkov na Farskej lúke
Mesto Fiľakovo v okrese Lučenec bolo úspešné so žiadosťou o dotáciu na komplexnú obnovu všetkých chodníkov na sídlisku Farská lúka a v časti Daxnerovej ulice. Samospráva na projekt získala z eurofondov takmer 433 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %