Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
26.04.2024 07:50

Fiľakovo na tento rok opäť plánuje miliónové investičné akcie


Mestský úrad Fiľakovo, snímka zdroj: TASR


Mestskí poslanci aj v tomto roku schvaľovali zoznam investičných akcií mesta. Dokument, ktorý sa počas roka zvykne viackrát aktualizovať, obsahuje plány samosprávy na najbližší rok, výhľadovo aj na rok 2025.


Aj v roku 2024 patrí medzi najnákladnejšie investície samosprávy už tradične asfaltovanie. Do obnovy Železničnej a Malocintorínskej ulice investuje 87-tisíc eur, pričom počíta aj s externou dotáciou vo výške ďalších 80-tisíc eur. Mesto ráta v tomto roku aj s možnosťou realizácie ďalších veľkých rekonštrukčných projektov v hodnote vyše 5 miliónov eur. V zozname vyčlenilo prostriedky na ich spolufinancovanie pre prípad, že sa mu v tomto roku podarí získať potrebné dotácie. Samospráva sa chce uchádzať o príspevok na zateplenie budovy MsKS, kde počíta so spolufinancovaním vo výške 64-tisíc eur. Ďalších 42-tisíc eur by v prípade úspešnosti investovala do revitalizácie jazierka v parku, 36-tisíc do komplexnej obnovy horného hradu a vyše 23-tisíc do rozsiahlej rekonštrukcie budovy mestského úradu. Mesto by tiež chcelo cez projekt nainštalovať fotovoltaiku na budovy troch základných škôl, umeleckej školy i kolkárne FTC v hodnote 100-tisíc eur, kde počíta so spolufinancovaním vo výške 8000 eur. Najväčšou investičnou položkou mestskej kasy, na ktorej spolufinancovanie mesto v tomto roku vyčlenilo prostriedky, je projekt rekonštrukcie bežeckej dráhy a tribúny štadióna FTC. V prípade jeho úspešnosti bude mesto projekt spolufinancovať 150-tisícmi eur.

Zrekonštruovať mimo projektov plánuje aj zastaralé vykurovanie v budove VPS za 50-tisíc eur, na menšie stavebné úpravy na chodníkoch či prechodoch pre chodcov vyhradilo 15-tisíc eur, na vybudovanie chodníka na Námestí padlých hrdinov 10-tisíc eur a na uzavretie prechodu pri tzv. „sedemdesiatdvojkách“, kde bol pretrvávajúci problém udržovaním čistoty v prechode, ďalších 12-tisíc eur. Do koncertnej sály pri kostole zainvestuje ďalších vyše 8-tisíc eur na náter strechy a zakúpenie nového plynového kotla. Na revitalizáciu interiéru domu smútku si mesto vyčlenilo 5000 eur a ďalšie tisíce na bežné každoročné výdavky, akými sú odkonárenie a výrub stromov či montáž dopravných značení.

Na projektové dokumentácie a územný plán si mesto na rok 2024 vyčlenilo vyše 128-tisíc eur.

Autor: (ts-MsÚ Fiľakovo)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.12.2019
Rozpočet na rok 2020 umožní mestu Strážske tri investičné akcie
Vyrovnaný rozpočet mesta Strážske na rok 2020 vo výške 5,7 milióna eur umožní samospráve zrealizovať tri investičné akcie. V dvoch prípadoch pôjde o zníženie energetickej náročnosti budov vo vlastníctve mesta, tretím projektom je obnova klziska.
viac
21.10.2020
Krajskí poslanci schválili piatu zmenu rozpočtu
V poradí piatu zmenu rozpočtu schválili na pondelkovom (19. 10.) rokovaní prešovskí krajskí poslanci.
viac
12.11.2020
Rekonštrukcia námestia by mala byť ukončená do konca roka
Rekonštrukcia východnej a južnej časti Námestia baníkov v Rožňave by mala byť ukončená do konca aktuálneho roka.
viac
12.01.2022
Fiľakovo zastreší realizáciu viacerých projektov cezhraničnej spolupráce
Mesto Fiľakovo na juhu Lučeneckého okresu zastreší na slovenskej strane realizáciu balíka projektov pod spoločným názvom Akčný plán zamestnanosti po osi R2 a M3, na ktorom participuje s maďarskou Agentúrou rozvoja Novohradu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %