Štvrtok 30.11.2023
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
18.12.2020 02:20

Finálna analýza výskumu občianskej spoločnosti a MVO


Ilustračná snímka.


Úrad splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti prináša finálnu Analýzu socioekonomického prínosu neziskového sektora a stavu a trendov rozvoja občianskej spoločnosti.


Uvedená publikácia umožní spoznať aktuálny stav rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku a identifikovať tendencie jej smerovania a zároveň môže pomôcť vytvoriť ucelenejší obraz o stave a kapacitách mimovládneho neziskového sektora. Získané dáta a výsledky zrealizovaného výskumu, ktoré obsahuje publikácia budú tiež slúžiť ako jeden z podkladov na prípravu a tvorbu novej Koncepcie rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku na roky 2021 – 2030.

Publikácia je spoločným dielom Úradu splnomocnenca a významných slovenských zástupcov a zástupkýň MNO, sociológov, politológov, analytikov, expertov či odborníkov vo svojich oblastiach v rámci národného projektu „Kvalitnejšie verejné politiky prostredníctvom lepšieho poznania občianskej spoločnosti“. Spoločne s publikáciou zverejňujeme, v súlade s princípmi otvoreného vládnutia, aj zdrojové dáta vhodnom na štatistické spracovanie.

Analýza socioekonomického prínosu neziskového sektora a stavu a trendov rozvoja občianskej spoločnosti

Viac informácií sa dočítate TU 

Autor: (MV SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.10.2020
Spoznajte oblasti neziskového sektora na Slovensku: Životné prostredie
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti prináša ďalšie krátke kapitoly o všeobecne prospešných oblastiach neziskového sektora na Slovensku, ktoré zadefinoval Zákon o registri tentokrát so zameraním na životné prostredie.
viac
14.10.2020
Spoznajte oblasti neziskového sektora na Slovensku: Kultúra a duchovné hodnoty
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti prináša ďalšie krátke kapitoly o všeobecne prospešných oblastiach neziskového sektora na Slovensku, ktoré zadefinoval Zákon o registri tentokrát sa zameraním na kultúrne a duchovné hodnoty.
viac
30.11.2020
Mládež ako súčasť občianskej spoločnosti na Slovensku
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti prináša ďalšiu vybranú časť z rozsiahlej štúdie o občianskej spoločnosti na Slovensku, zameranú na deti a mladých ľudí ako plnohodnotných členov občianskej spoločnosti a budúcich správcov krajiny.
viac
08.12.2020
Sociálno-ekonomický prínos neziskového sektora
Úrad splnomocnenca prináša vybrané zistenia z „Analýzy socio-ekonomického prínosu neziskového sektora pre spoločnosť“ v rámci národného projektu Kvalitnejšie verejné politiky prostredníctvom lepšieho poznania občianskej spoločnosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %