Piatok 01.03.2024
Dnes má meniny 
Albín
°C
19.09.2016 09:45

Fórum Dunajského fondu vyhlási novú grantovú výzvu


Ilustračná snímka zdroj: dunajskyfond.sk


Prezentácia úspešných projektov i hľadanie spôsobov, ako realizovať ďalšie kvalitné nápady v prospech verejných priestranstiev a infraštruktúry okolo rieky Dunaj, budú témami tohtoročného Fóra Dunajského fondu.


Stretnutie samospráv, odborníkov, aktivistov i zástupcov súkromného sektoru sa uskutoční v štvrtok (22. 9.) o 16.30 h v bratislavskom Divadle Aréna.       

Program druhého ročníka fóra je zameraný na otázky súvisiace s manažmentom územia v okolí rieky a budovaním fungujúcej infraštruktúry v blízkosti rieky i na vode. Diskutujúci budú hovoriť i o prekážkach, ktoré stoja pri realizácii nápadov, smerujúcich k zlepšeniu kvality života obyvateľov v riečnom území.       

Pripravované podujatie nadväzuje na premiérové fórum, na ktorom v roku 2015 dostali priestor aktéri z verejnej aj súkromnej sféry pôsobiaci na rieke. Jedným z podporovateľov a aktívnych účastníkov fóra je Bratislavský samosprávny kraj (BSK). Predseda BSK Pavol Frešo v tejto súvislosti poukázal na to, rieka má zásadný vplyv pre rozvoj kraja. „Preto sa aj hlásime k idei vzniku Národného parku Podunajsko, ktorého cieľom je záchrana a najmä zachovanie posledných zvyškov kriticky ohrozených biotopov v lužných lesoch, teda ochrana lesov na brehu Dunaja," pripomenul.

Okrem predsedov Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja svoju účasť prisľúbili aj primátori Bratislavy, Komárna a Štúrova, taktiež zástupca bratislavského Starého Mesta i národného parku National Park Donau-Auen.       

Na štvrtkovom fóre bude vyhlásená 2. grantová výzva Dunajského fondu Stredoeurópskej nadácie (CEF). V rámci prvého ročníka podporili dotáciami z tejto výzvy šesť projektov celkovou sumou 26.908 eur.       

Na podujatí predstavia i činnosť pracovnej skupiny "RiverLab Žitný ostrov a okolie", ktorá spája aktérov na rieke a odborníkov z rôznych oblastí, aby spoločne hľadali riešenia na konkrétne problémy súvisiace so životom na rieke Dunaj. Publikum bude mať možnosť vidieť i audiovizuálnu prezentáciu vyše štyridsiatich podujatí pre širokú verejnosť iniciatívy "Slnovrat na Dunaji", ktorá sa uskutočnila v júni tohto roku.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.10.2016
Vyhlásili druhú grantovú výzvu Dunajského fondu
V rámci nadačného programu Dunajský fond vyhlásila 3. októbra 2016 Stredoeurópska nadácia druhé grantové kolo, ktoré je zamerané na oživovanie a skvalitňovanie verejných priestorov na Dunaji a Malom Dunaji. Informoval o tom Juraj Tedla zo Stredoeurópskej nadácie.
viac
06.12.2016
Na žiadanie grantu z Dunajského fondu ostávajú necelé dva týždne
Na podanie žiadosti o grant Dunajského fondu ostávajú necelé dva týždne. Neziskové organizácie môžu požiadať o podporu svojich projektov do 15. decembra.
viac
22.05.2017
Na projekty oživenia okolia Dunaja poputuje vyše 55 000 eur
Na podporu projektov na kultivovanie a oživenie prostredia Dunaja a Malého Dunaja poputuje z Dunajského fondu vyše 55 000 eur. Peniaze v rámci druhej grantovej výzvy získalo osem projektov neziskových organizácií. Podporené budú aktivity od Bratislavy až po Komárno.
viac
19.04.2018
Tretia výzva Dunajského fondu pre lepšie prostredie rieky
Stredoeurópska nadácia vyhlasuje grantovú výzvu v rámci svojho nadačného programu Dunajský fond. Zámerom výzvy je podporiť projekty, ktoré smerujú ku skvalitňovaniu verejných priestranstiev a života okolo Dunaja a Malého Dunaja.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %