Štvrtok 09.07.2020
Dnes má meniny 
Lujza
°C
29.07.2019 10:10

Gelnica ukončila rekonštrukciu MŠ na Hlavnej ulici, obnovuje aj ďalšiu


Ilustračná snímka (tasr)


Mesto Gelnica tento mesiac ukončilo rekonštrukciu materskej školy (MŠ) na Hlavnej ulici, čím rozšírilo aj jej kapacitu. Celkové náklady predstavujú sumu viac ako 386.000 eur, z toho výška nenávratného finančného prostriedku z Európskeho fondu regionálneho rozvoja predstavuje približne 313.000 eur.


Radnica začala v týchto dňoch aj s obnovou MŠ na Slovenskej ulici. K rekonštrukciám mesto pristúpilo, pretože objekty už boli v nevyhovujúcom stave.       

S rekonštrukciou MŠ Hlavná začali vlani v októbri. „Som rád, že po viac ako tridsiatich rokoch sa nám podarilo zabezpečiť renováciu škôlky. Nové sú fasády, okná, strecha, vynovuje sa aj vnútorný interiér. Verím, že problémy, ktoré nás predtým trápili, ako napríklad zatekanie, už budú minulosťou,“ uviedol primátor mesta Dušan Tomaško na sociálnej sieti.

Rekonštrukciou sa zároveň znížia náklady na prevádzku, nižšia bude predovšetkým spotreba energií. Mesto pripomína, že tým prispieva aj k zníženiu emisií skleníkových plynov a bojuje tak proti klimatickej zmene. „Pribudla nám úplne nová trieda, celkovo ich tak bude šesť. Deti budú svoj čas tráviť v dôstojných priestoroch,“ doplnila riaditeľka uvedenej MŠ Margita Halmi.       

Obnova MŠ na Slovenskej ulici bude stáť približne 250.000 eur. Spolufinancovanie mesta predstavuje päť percent z tejto sumy. Okrem iného zrekonštruujú podkrovie, vymenia okná a úpravou prejde i fasáda.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.08.2016
Poprad preinvestuje v lete na opravy školských budov okolo 800 000 eur
Leto v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad je v znamení rozsiahlych opráv, modernizácií i bežnej údržby. Celkovo mesto počas leta preinvestuje na tieto projekty okolo 800 000 eur. Najviac peňazí pôjde do materských škôl.
viac
15.03.2019
MŠ na Ulici M. Mišíka v Prievidzi zrekonštruujú, navýši sa i jej kapacita
Objekt Materskej školy (MŠ) na Ulici M. Mišíka v Prievidzi čaká rekonštrukcia. Práce budú mať za cieľ i zvýšenie jej kapacity, po nich by tak malo do MŠ chodiť o 20 detí viac. Investíciu bude samospráva financovať z fondov Európskej únie, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.
viac
31.03.2019
Mesto zrekonštruovalo materskú školu z dotácie maďarskej vlády
Mesto Komárno zrekonštruovalo Materskú školu (MŠ) Tulipán s vyučovacím jazykom maďarským. Na rekonštrukciu získalo dotáciu vo výške 225 000 eur od Nadácie Gábora Bethlena financovanej maďarskou vládou.
viac
28.11.2019
Vígľašská Huta-Kalinka vynovila materskú školu, chodia tam aj deti z okolia
Vynovená materská škola (MŠ) slúži už tento rok takmer trom desiatkam detí v obci Vígľašská Huta-Kalinka v okrese Detva. Miestna samospráva získala na jej obnovu takmer 100.000 eur z eurofondov prostredníctvom Programu rozvoja vidieka SR.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %