Streda 28.02.2024
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
07.08.2020 11:25

Grantový program Dobrý sused opäť podporí komunitné projekty


Banner.


Grantový program Dobrý sused opäť podporí zaujímavé projekty zlepšujúce život v komunite či v okolí bydliska. O príspevok do výšky 4000 eur môžu žiadať obyvatelia, samosprávy a organizácie v bratislavských mestských častiach Vrakuňa a Podunajské Biskupice a v obci Borinka, najnovšie aj v Ružinove.


Na finančnú pomoc sa vyčlenilo celkovo 30 000 eur.

„Obyvatelia sami najlepšie vedia, čo treba vylepšiť na ich sídlisku, aby tam mohli tráviť voľný čas a cítili sa dobre. Prvý ročník programu priniesol niekoľko originálnych projektov a verím, že aj druhý ročník bude motivovať na zaujímavé nápady,” hovorí Gabriel Szabó, podpredseda predstavenstva spoločnosti Slovnaft, ktorá spolu s Nadáciou Ekopolis grantový program spustila.

Grantový program Dobrý sused podporuje finančne nápady na zlepšenie kvality života komunít v okolí bratislavskej rafinérie. O grant môžu požiadať registrované mimovládne neziskové organizácie, základné, stredné a materské školy, centrá voľného času a komunitné centrá, ale aj samotné samosprávy. Témy projektov by sa mali sústrediť na vytváranie alebo obnovu zaujímavých lokalít, na voľnočasové aktivity obyvateľov či budovanie zázemia na rozvoj vodáckeho a cyklistického športu.

V prvom ročníku programu Dobrý sused sa podalo 22 žiadostí o grant, podporili 12 z nich. Podarilo sa napríklad zrekonštruovať detské ihrisko v Rovinke, zorganizovať školu kajaka AŠK Inter Bratislava pre deti zo základných škôl, kúpiť vybavenie na turnaje hokejbalu občianskeho združenia HBK vo Vrakuni či dobudovať detské ihrisko v Materskej škole Hnilecká.

Podporené projekty sa musia zrealizovať do troch mesiacov od pridelenia grantu. Bližšie informácie o kritériách programu a formulár žiadosti sú k dispozícii na webových stránkach www.slovnaftludom.sk a www.ekopolis.sk.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.01.2017
OTS: Je to vo vašich rukách!
Výzva pre neziskové organizácie, aby sa opäť prihlásili do programu na podporu miestnych komunít „Vy rozhodujete, my pomáhame“.
viac
13.04.2017
V roku 2017 ožije ďalších 23 zelených oáz po celom Slovensku
Revitalizácia parku, obnova náučného chodníka, vytvorenie komunitnej záhrady a ďalšie ekologické projekty sa zrealizujú vďaka grantovému programu Zelené oázy. V 11. ročníku, ktorý vyhlásila Nadácia Ekopolis a spoločnosť SLOVNAFT, a. s., získalo podporu 23 projektov v celkovej výške 56 000 eur.
viac
15.06.2017
Ľudia sa opäť spojili pre dobrú vec
Nadácia Orange už trinástykrát finančne pomôže aktivitám tých, ktorí chcú pre svet okolo nás spraviť niečo prospešné.
viac
24.03.2021
Grantový program Dobrý sused podporí komunitné projekty
Grantový program Dobrý sused podporí aj tento rok zaujímavé projekty zlepšujúce život v okolí rafinérie Slovnaft. Finančná pomoc na zlepšenie sociálnych, kultúrnych či komunitných možností sa týka bratislavských mestských častí Vrakuňa, Ružinov a Podunajské Biskupice a obce Rovinka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %