Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
09.05.2024 08:55

Grantový program ponúka 100-tis. eur na projekty na ochranu klímy


Ilustračná snímka, zdroj: Depositphotos


Grantovú výzvu na zmiernenie klimatickej zmeny vyhlásila Nadácia VSE v spolupráci s Nadáciou E.ON. O granty sa môžu uchádzať najmä mimovládne a neziskové organizácie, samospráva či školy. Celková suma je 100-tis. eur, pričom na jeden projekt možno žiadať maximálne 10-tis. eur.


Grantový program nesie názov Spolu s E.ON spájame energiu pre lepšiu klímu, uzávierka na doručenie žiadostí je 3. júna. Hlavnou podmienkou je, že projekty budú slúžiť na podporu verejnoprospešného účelu - ochranu a tvorbu životného prostredia, zachovanie prírodných a kultúrnych hodnôt. Poslaním programu je podporiť projekty, ktoré zahŕňajú širokú škálu iniciatív v rámci energetického, stavebného, mobilného, potravinárskeho a priemyselného sektora. "Medzi konkrétne opatrenia patrí hlavne výroba elektriny z obnoviteľných zdrojov, ako vietor, slnko, voda či biomasa. Dôležité sú aj projekty zamerané na dlhodobý zámer zníženia činnosti fosílnych elektrární," informovala Nadácia VSE. Vítaná je tiež iniciatíva vo využívaní stavebných materiálov, ktoré sú šetrné ku klíme, alebo celkové zlepšenie vykurovania a izolácie v stavebníctve. Podpora sa týka aj iniciatív v oblasti mobility s dôrazom na elektrickú mobilitu, verejnú dopravu a zlepšenie podmienok pre cyklistov. V potravinárskom sektore je cieľom zlepšiť výživu na rastlinnej báze a znížiť spotrebu mäsa a mliečnych výrobkov, zatiaľ čo v priemyselnom sektore sa usiluje o transformáciu procesov smerom ku klimaticky neutrálnym výrobám.         

"Uvedomujeme si, že vzájomnou spoluprácou s Nadáciou E.ON dokážeme efektívnejšie vytvoriť priestor a finančne podporiť projekty, ktoré napomáhajú zníženiu dôsledkov klimatickej zmeny a k zníženiu uhlíkovej stopy," uviedol Peter Bednár, správca Nadácie VSE.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.09.2020
Program Envirogranty prerozdelí neziskovým organizáciám 100-tisíc eur
Nadácia VÚB vyhlasuje úplne novú grantovú schému, aká nemá na Slovensku vzhľadom na svoje zameranie obdobu. Program Envirogranty sa stáva prvou vlastnou iniciatívou bankovej nadácie, ktorej zámerom je rozdeliť 100-tisíc eur výhradne na ucelené koncepty environmentálnych aktivít tretieho sektora.
viac
12.11.2020
Program Spoločne pre región opäť podporí projekty na východe
Grantový program Spoločne pre región opäť rozdelí 13 000 eur na podporu verejnoprospešných komunitných projektov na východnom Slovensku. V poradí 14. ročník programu otvárajú Karpatská nadácia a košická hutnícka spoločnosť.
viac
24.03.2021
Grantový program Dobrý sused podporí komunitné projekty
Grantový program Dobrý sused podporí aj tento rok zaujímavé projekty zlepšujúce život v okolí rafinérie Slovnaft. Finančná pomoc na zlepšenie sociálnych, kultúrnych či komunitných možností sa týka bratislavských mestských častí Vrakuňa, Ružinov a Podunajské Biskupice a obce Rovinka.
viac
15.06.2021
NKN podporí projekty zamerané na obnovu verejných priestorov
Aktivisti, dobrovoľníci a neformálne združenia majú ešte tri dni na to, aby požiadali o podporu z grantového programu s názvom Upracme si spolu. Nitrianska komunitná nadácia (NKN) môže na úspešné zámery poskytnúť z programu dotáciu do 1000 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %