Štvrtok 09.07.2020
Dnes má meniny 
Lujza
°C
20.06.2016 06:33

Handlová bude mať nové vozidlo na zber a separáciu odpadu


Sídlo mestskej spoločnosti Hater.


Zefektívnenie triedeného zberu odpadu v meste by malo priniesť obstaranie nového vozidla s rotačným systémom lisovania, ktoré samospráva plánuje zakúpiť.


Radnica na túto investičnú akciu dostala financie z Environmentálneho fondu.      

"Z Environmentálneho fondu sme dostali dotáciu vo výške 180 000 eur, z ktorej sa bude hradiť nákup vozidla na zber a separáciu odpadu. Tento automobil by mal rozšíriť mobilný park našej mestskej spoločnosti Hater, ktorá bude prostredníctvom vozidla zabezpečovať aj čistenie mesta a veľkých plôch v meste," uviedol Martin Podoba z referátu regionálneho rozvoja a strategického plánovania Mestského úradu v Handlovej.       

Vyčíslil, že hodnota automobilu predstavuje odhadom 200 000 až 230 000 eur, čiže mesto sa bude na jeho kúpe spolupodieľať svojimi financiami. Mesto na jeho dodávateľa vyhlási verejnú súťaž.       

So zberom, likvidáciou a separovaním odpadu súvisí aj ďalší projekt mesta, na ktorý žiada prostriedky z Operačného programu Kvalita životného prostredia. Ako pripomenul Podoba, jeho zámerom je postaviť v banskom meste kompostáreň. "Tá by mala byť rozdelená na dve časti, jednou je stavebná časť a druhou je technická. V stavebnej časti pôjde o vybudovanie samotnej kompostárne a v druhej o nákup techniky a vozidiel," spresnil.       

Radnica má ambíciu investíciu financovať z výzvy, ktorá sa dotýka predchádzania vzniku odpadov a vyhlásilo ju Ministerstvo životného prostredia SR. Predpokladané náklady na investíciu odhadla na 908 040 eur, na financovaní projektu by sa mala podieľať sumou 45 402 eur.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.06.2016
Na likvidáciu čiernych skládok pôjde ďalších 7 miliónov eur
Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) sa rozhodol pokračovať v programe Veľké upratovanie Slovenska, s ktorým prišiel jeho predchodca Peter Žiga (Smer-SD). Pôjde o druhé kolo programu, v tom prvom sa prerozdelilo vyše deväť miliónov eur.
viac
30.06.2016
V Humennom chcú zriadiť centrum pre spracovanie biologického odpadu
Mesto Humenné má v pláne zriadiť centrum pre zhodnocovanie a spracovanie biologicky rozložiteľného odpadu (BRO).
viac
15.08.2016
O peniaze na likvidáciu čiernych skládok má záujem takmer 500 samospráv
Peniaze na likvidáciu čiernych skládok chce získať 491 samospráv. Envirorezort na tento účel vyčlenil sedem miliónov eur, dotácie prerozdelí Environmentálny fond.
viac
10.10.2017
Desiatky miliónov eur pôjdu na opatrenia proti suchu na Slovensku
Návrh opatrení na zmiernenie následkov sucha v podobe akčného plánu s názvom H2odnota v krajine pripravilo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR. Súhrn najdôležitejších bodov predstavil dnes na tlačovej konferencii minister životného prostredia László Sólymos.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %