Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
28.11.2023 10:00

Handlová pri príležitosti katarínskych dní ocenilo vybrané osobnosti


Handlová, ilustračná snímka MsÚ


Samospráva Handlovej ocenila pri príležitosti Handlovských katarínskych dní vybrané osobnosti a zoskupenia. Cenu primátorky mesta za rok 2023 si v závere minulého týždňa prevzali dobrovoľní hasiči Handlová-Morovno a občianske združenie Fénix - klub abstinentov Handlová.


Cenu mesta získala Špeciálna základná škola a lekárka Emília Vlčková. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.         

Dobrovoľní hasiči z Morovna získali ocenenie za odbornú a verejnoprospešnú činnosť pri príležitosti 90. výročia založenia zboru a občianske združenie Fénix - klub abstinentov Handlová za metodickú, poradenskú a organizačnú pomoc abstinujúcim ľuďom pri príležitosti piateho výročia založenia klubu.         

Špeciálnej základnej škole udelila samospráva ocenenie za rozvoj vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením pri príležitosti 75. výročia založenia školy a lekárke Vlčkovej za všeobecný prínos v oblasti zdravotníctva a paliatívnej starostlivosti.         

Samospráva tento rok v rámci katarínskych dní ocenila i vybraných športovcov, a to na návrh komisie športu pri mestskom zastupiteľstve.         

Súčasťou Handlovských katarínskych dní bol už tradične kultúrny program, slávnostná svätá omša a jarmok.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.08.2017
Počas Jánošíkových dní ocení župa výnimočné osobnosti
Počas 55. ročníka Medzinárodného festivalu Jánošíkove dni udelí Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) zlatý Litteras Memoriales etnomuzikológovi, scenáristovi, režisérovi a čestnému občanovi obce Terchová Ondrejovi Demovi pri príležitosti jeho 90.narodenín.
viac
23.01.2018
Žilina hľadá výnimočné osobnosti mesta
Aj v tomto roku majú Žilinčania možnosť navrhnúť významné osobnosti alebo kolektívy zo svojho okolia, ktoré nesú výrazné zásluhy v oblasti kultúry, športu či vzdelávania. Mesto Žilina opäť hľadá výnimočných ľudí, ktorým udelí jedno zo svojich ocenení.
viac
23.09.2022
Handlová ocení organizáciu voľnočasových aktivít pre deti a mládež
Samospráva Handlovej ocení občianske združenia, jednotlivcov i neformálne skupiny za organizáciu voľnočasových aktivít pre deti a mládež. Ocenenie Dobrý nápad naposledy rozdávala v roku 2018. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.
viac
22.11.2022
Samospráva opäť ocení aktívnych Handlovčanov
Samospráva Handlovej opäť ocení aktívnych Handlovčanov, ktorí prispeli k dobrému menu mesta doma i v zahraničí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %