Utorok 18.06.2024
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
30.10.2020 11:20

Hľadajú sa možnosti na pokračovanie programu MOPS


Ilustračná snímka.


Rezort vnútra a splnomocnenkyňa vlády SR ubezpečujú všetky obce a mestá, ktorým končia zmluvy o NFP koncom roka 2020 v programe MOPS, že intenzívne hľadajú možnosti pre identifikáciu dostupných finančných zdrojov, ktoré umožnia spustiť ďalšie výzvy.


Rezort vnútra a splnomocnenkyňa vlády SR ubezpečujú všetky obce a mestá, ktorým končia zmluvy o nenávratnom finančnom príspevku (NFP) koncom roka 2020 v programe Miestne občianske poriadkové služby (MOPS), že intenzívne hľadajú možnosti pre identifikáciu dostupných finančných zdrojov, ktoré umožnia spustiť ďalšie výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na túto službu.

Ministerstvo vnútra SR a Úrad splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity rezolútne dementuje informácie šíriace sa na sociálnych sieťach o tom, že vláda SR ukončuje program Miestne občianske poriadkové služby. Chceme ubezpečiť všetky obce a mestá, ktorým sa končia zmluvy o nenávratnom finančnom príspevku koncom roka 2020, že na úrovni Ministerstva vnútra SR, Sekcia európskych programov a Úrad splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity, sa intenzívne hľadajú možnosti pre identifikáciu dostupných finančných zdrojov, ktoré umožnia spustiť ďalšie výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratnom finančnom príspevku na túto službu.

O výsledkoch budeme obce v dohľadnom čase informovať. Chceme ich takisto ubezpečiť, že tejto téme venujeme maximálne úsilie a sme si vedomí prínosu miestnych občianskych poriadkových služieb v regiónoch.

Autor: (ZMOS,MV SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.08.2020
Predĺženie termínu na vydanie rozhodnutia v rámci 31. výzvy OPKZP
Oznam o zmene lehoty Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky ako Sprostredkovateľského orgánu pre Operačný program Kvalita životného prostredia na vydanie rozhodnutia o žiadosti o poskytnutie NFP v rámci 31. Výzvy.
viac
05.10.2020
Spoznaj oblasti neziskového sektora na Slovensku: Dobrovoľníctvo
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti prináša krátke kapitoly o všeobecne prospešných oblastiach neziskového sektora na Slovensku, ktoré zadefinoval Zákon o registri sa zameraním na dobrovoľníctvo.
viac
21.10.2020
Obce môžu požiadať o covid terénnych asistentov v MRK
Úrad splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity spustil výzvu na predkladanie žiadostí o terénnych asistentov, ktorí pomôžu s monitorovaním stavu rizika či možností nákazy a vývinu ochorenia COVID-19 priamo v dotknutých MRK.
viac
22.10.2020
Výzva na podporu komplexného prístupu v MRK v PSK
Ministerstvo vnútra SR ako sprostredkovateľský orgán pre časť OPĽZ vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok zameranú na podporu komplexného prístupu v šiestich obciach s marginalizovanými rómskymi komunitami v Prešovskom kraji.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %